KULTURA

2. edycja Targów Sztuki Dostępnej już w ten weekend!

15.11.2019Kasia Mizera

2. edycja Targów Sztuki Dostępnej już w ten weekend!
Fot. materiały prasowe

Po zawrotnym sukcesie pierwszych Targów Sztuki Dostępnej wszyscy czekali na termin następnej imprezy z tego cyklu. Wreszcie jest - już w ten weekend! Druga edycja odbędzie się 16-17 listopada w Babka do Wynajęcia.

To jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tysięcy zł. Przystępne ceny idą w parze z wysokim poziomem artystycznym. Tak jak poprzednio, swoją ofertę zaprezentują galerie oraz artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki. Oprócz malarstwa i grafiki także fotografia, street art. Każde dzieło sztuki będzie można kupić na miejscu i zabrać do domu, poza tym tak jak poprzednio przewidziany jest punkt darmowego, profesjonalnego pakowania zakupionych dzieł. 

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W specjalnie zaaranżowanej, kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy odbywać się będą otwarte dla wszystkich gości „spotkania artystyczne”. Eksperci tłumaczyć będą podstawowe zagadnienia, pozwalające lepiej orientować się w temacie sztuki. 

Szczególnie polecamy wykład Artura Słowika "Lot nad Słowiczym gniazdem" (godz. 12.00, 16 listopada, sobota ), na którym wraz Dominiką Słowikowską postara się odpowiedzieć na pytanie "Czy sztuka może uleczyć duszę?" oraz opowie o podstawowych założeniach arteterapii.

Dodatkowo będzie można zobaczyć projekcję filmu, którego jak przekonuje sam autor "założeniem było wprowadzenie trochę luzu do szaroburej, deszczowej rzeczywistości". (Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/485101889017587/?ti=icl&__mref=mb)

W porównaniu do pierwszej, drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach. Będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac. Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej. Wydłużony zostanie także czas otwarcia targów: w sobotę od 10.00 do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00. Impreza będzie biletowana.

To będzie coś wyjątkowego.

Więcej informacji znajdziecie na: www.targisztukidostępnej.pl

Czytaj dalej
Polecamy