FASHION LIVING

26. edycja konkursu Dobry Wzór

11.06.2019Wojciech Szczot

26. edycja konkursu Dobry Wzór
Fot. instagram.com/konkurs_dobrywzor

To już dwudziesta szósta edycja! Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski konkurs wzorniczy. Konkursowe produkty i usługi wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego monitoringu rynku. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.

W tym roku odbywa się 26. edycja konkursu Dobry Wzór. Tegoroczna baza to aż 2090 produktów i usług, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie. Zaproszone firmy mogą potwierdzać udział w konkursie do 21 czerwca 2019 r. przez stronę konkursu.

Patron Medialny: 

W tym roku, po raz pierwszy, oficjalnymi patronami wydarzenia są: kwartalnik Fashion Magazine oraz serwis modowo-lifestylowy Fashion Post

Nagrody: 

Nagrodę Wzór Roku dla Kultury

przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, patron honorowy konkursu, dla produktu lub usługi mającej wyjątkowe cechy kulturotwórcze i ułatwiające dostęp do kultury.

Nagrodę Wzór Roku

przyznaje Minister Przedsiębiorczości i Technologii, patron honorowy konkursu, dla polskiego produktu.

Nagrodę Produkt Roku

przyznaje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., partner strategiczny konkursu, dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu.

Nagrodę Designer Roku

przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego najlepszemu polskiemu projektantowi.

Nagrodę specjalną za Wybitne Zasługi dla Polskiego Wzornictwa

przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Ogłoszenie wyników: 

Finaliści pierwszego etapu zostaną ogłoszeni na początku sierpnia 2019.

Gala Dobry Wzór: 

Organizowany corocznie konkurs Dobry Wzór wieńczy uroczysta gala rozdania nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Odbywa się ona zwykle w przedostatnim tygodniu października. Laureaci Konkursu wybrani przez interdyscyplinarne jury oraz zdobywcy nagród specjalnych otrzymują specjalnie zaprojektowane, wydrukowane w technice 3D, statuetki. Podczas wydarzenia, które ma miejsce w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie spotykają się finaliści i laureaci uczestniczący w konkursie Dobry Wzór – producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, a także przedstawiciele administracji publicznej.

Czytaj dalej