KULTURA

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

15.09.2020 Fashion Post

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory
Fot. 1E1AAAF9 Jane Fonda and Lily Tomlin in the Netflix Original Series „Grace and Frankie”. Photo by Melissa Moseley for Netflix.

Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, a przed nami coraz realniej rysuje się wizja zimy stulecia, to znak, że czas odnowić subskrypcję na Netfliksie. Jesień jest przecież idealną porą roku na całonocne serialowe maratony, a takich w ofercie platformy nie brakuje. Dzisiaj dzielimy się więc małą ściągawką z tego, co warto obejrzeć!

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

Współczesna rodzina, sezony 1-11, 2009-2020
„Współczesna rodzina” to jedna z najzabawniejszych rodzinnych produkcji, jakie powstały w ostatnich latach. Ciepło, które z płynie z ekranu i pozytywny przekaz to zalety, za które serial doceniły miliony fanów na całym świecie. We „Współczesnej rodzinie” nie ma jednoznaczności – w gronie rodziny Pritchett/Dunphy pojawiają się małżeństwa homoseksualne, związek z dwa razy młodszą Kolumbijką, adopcje, wychowywanie nieślubnego syna etc. Producenci „Modern Family” mówią lekko o ważnych sprawach, i z humorem. Za to pokochali ten serial Amerykanie. „Współczesna rodzina” doczekała się 11 sezonów.

 

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

Frankie i Grace, sezony 1-6, 2015-2021

Duet Jane Fonda i Lily Tomlin w obsadzie powinien przekonać każdego, że ten serial warto obejrzeć. Nie wspominając o fabule, która opowiada o dwóch starszych kobietach porzuconych przez swoich mężów, którzy od 20 lat mają ze sobą romans. Frankie i Grace na przestrzeni kilku sezonów stają się przyjaciółkami oraz rozwijają własny biznes. Serial pokazuje, że szczęście przychodzi w każdym wieku, a na zmiany nigdy nie jest za późno.

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

Ubreaklable Kimmy Shmidt, sezony 1-4, 2015-2019

Ten niepozorny sitcom zdobył całą rzeszę nagród i nominacji. Nic dziwnego, chociaż „Unbreakable Kimmy Shmidt” opowiada tak naprawdę historię niewyobrażalną i nierealną, w przedstawionych w serialu wątkach każdy z nas może się przejrzeć jak w lustrze. Bohaterka serialu, Kimmy Shmidt, po uwolnieniu z bunkra, w którym została zamknięta na 18 lat, próbuje odnaleźć siebie w nieznanym Nowym Jorku.

 

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

Kochane kłopoty, sezony 1-7, 2000-2007
Międzypokoleniowe kłótnie, miłosne perypetie, wejście w dorosłe życie Rory, uzależnienie od kawy Lorelei, a wszystko to na tle niezwykle malowniczego miasteczka Stars Hollow. „Kochane kłopoty” oraz ich netfliksowa kontynuacja to niemalże definicja jesiennego tasiemca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

A SERIES OF UNFORTUNATE EVENTS
Fot. A SERIES OF UNFORTUNATE EVENTS

Seria Niefortunnych Zdarzeń, sezony 1-3, 2017-2019
Neil Patrick Harris w roli Hrabiego Olafa to casting niemal perfekcyjny. A sam serial nie tylko idealnie oddaje klimat ukochanych książek z dzieciństwa, ale pomimo całego pesymizmu jest rozrywką zarówno dla tych małych, jak i dużych widzów.

6 netfliksowych seriali na jesienne wieczory

Mindhunter, sezony 1-2, 2017-
Skąd wzięli się seryjni mordercy? Co popchnęło ich w kierunku takich zbrodni i najważniejsze: jak działa umysł mordercy? To kilka z miliona pytań jakie stawiają sobie agenci FBI, bohaterowie serialu Davida Finchera „Mindhunter”. Warta akcja, nietuzinkowi bohaterowie (może poza dziewczyną Holdena) oraz suspens godny Hitchocka. Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.