URODA

7 faktów o depilacji laserowej, które warto znać!

10.03.2020Redakcja Fashion Post

7 faktów o depilacji laserowej, które warto znać!
Fot. Materiały prasowe

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Depilacja laserowa jest sposobem na trwałe usunięcie włosów na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini, ale także na twarzy, dekolcie oraz klatce piersiowej. To nowoczesna i nieinwazyjna metoda na radzenie sobie z niechcianym owłosieniem, dlatego na zabieg ten coraz częściej decydują się kobiety, jak i mężczyźni. Wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów, które odbiegają od prawdy. Dowiedz się, jakie są istotne fakty dotyczące tego zabiegu.

1. Istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej.

To fakt - nie każda osoba może przeprowadzić depilację laserową bikini czy pach. Niektóre osoby nie mogą poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej jest:

    •    ciąża oraz karmienie piersią,
    •    przebyta lub trwająca choroba nowotworowa,
    •    zmiana skórna w miejscu, które miało zostać poddane depilacji,
    •    świeża opalenizna lub niedawno nałożony na skórę środek brązujący, 
    •    infekcja bakteryjna, grzybicza lub wirusowa.


2. Depilacja metodą laserową jest trwała

Jest to obecnie najnowocześniejszy i najlepszy sposób na usuwanie owłosienia. Efekty depilacji laserowej są trwałe, gdyż laser oddziałuje na cebulkę włosa i komórki macierzyste odpowiadające za porost włosów. 

3. Depilacja laserowa boli

Każdy inaczej reaguje na ból, więc odpowiedź na to pytanie jest zarówno faktem, jak i mitem. Depilacja pach czy nóg może być zabiegiem nieprzyjemnym. Większy dyskomfort mogą odczuwać osoby z ciemnym i wrastającym owłosieniem. 

4. Efekt depilacji laserowej zależy od koloru włosów 

Fakt - osoby o ciemniejszym kolorze włosów łatwiej poddają się zabiegowi depilacji laserowej. Nowoczesne technologie nie wykluczają trwałego usuwania jasnego owłosienia, ale trzeba przeprowadzić więcej sesji. Osoba prowadząca zabieg przed przystąpieniem do pierwszej sesji (po dokonaniu analizy) poinformuje, czy ta metoda sprawdzi się na danym jasnym typie włosa. 

5. Zabiegi depilacyjne trzeba powtarzać

Osoby, które chcą trwale usunąć włosy, zastanawiają się, ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przeprowadzić, aby całkowicie pozbyć się owłosienia na nogach czy w okolicach bikini. Zwyczajowo trzeba wykonać 5-8 sesji w kilkutygodniowych odstępach. 

6. Depilacja laserowa jest bezpieczna

Jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia oraz kondycji skóry. Laser nie narusza wrażliwych miejsc, dlatego stosuje się depilację laserową bikini, pach, a nawet twarzy. 

7. Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się przygotować

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania. Kilka tygodni przed rozpoczęciem sesji nie można się opalać oraz stosować samoopalacza, nie należy także wyrywać włosów (np. depilatorem czy pęsetą). Na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z pielęgnacji skóry peelingiem. Nie zaleca się także stosowania leków, antybiotyków czy ziół światłoczułych (dziurawiec, rumianek). Natomiast w dniu zabiegu włosy należy zgolić maszynką, a na miejsce, które ma zostać poddane depilacji laserowej, nie należy nakładać antyperspirantów czy kremów. 

Czytaj dalej