KULTURA

Black Mirror na Netfliksie - już jest 5. sezon

05.06.2019Wojciech Szczot

Black Mirror na Netfliksie - już jest 5. sezon
Fot. Materiały prasowe

Na ten moment wszyscy czekaliśmy! Od premiery filmu "Black Mirror: Bandersnatch" w grudniu ubiegłego roku, twórcy netfliksowego serialu przygotowali dla nas kolejną część antyutopijnych wizji przyszłości. 5. sezon "Black Mirror" już na Netfliksie. Czego możemy spodziewać się po produkcji? Wiemy!

5. sezon Black Mirror - fabuła

Twórcy Black Mirror nie zawodzą. 5. sezon kręci się wokół trzech historii, a każda z nich jest bardziej irracjonalna od poprzedniej. Pierwszy odcinek - "Striking vipers" opowiada o taksówkarzu, który pada ofiarą technologii. Druga historia - "Smithereens" to wirtualny romans ojca dwójki dzieci z wieloletnim przyjacielem. Kluczowy dla tej opowieści jest fakt, że jeden z nich podaje się za kobietę. Trzeci i zarazem ostatni odcinek to historia gwiazdy pop i jej fanki, która w pewnym momencie ratuje piosenkarkę przed fałszywą menadżerką. 

5. sezon Black Mirror - obsada

W serialu zobaczymy plejadę topowych gwiazd. A zacznijmy od Miley Cyrus, która zagra pierwszoplanową rolę w 3. odcinku - "Rachel, Jack and Ashley too". Oprócz niej na ekranie zobaczymy też: Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Topher Grace, Damson Idris, Andrew Scott, Nicole Beharie, Pom Klementieff, Angourie Rice, Madison Davenport i Ludi Lin.

 

Czytaj dalej