FASHION LIVING

Butik Louis Vuitton w Londynie po remoncie

20.01.2020Wojciech Szczot

Butik Louis Vuitton w Londynie po remoncie
Fot. Stephane Muratet

Specjaliści od marketingu w domu mody Louis Vuitton powinni dostać Nobla za najlepsze wykorzystanie wizerunku w przestrzeni publicznej. Oczywiście jest to napisane pół żartem, ale trzeba przyznać, że butiki LV wychodzą daleko poza swoje wnętrze. Widac to doskonale na przykładzie naszego rodzimego luksusowego centrum handlowego Vitkac (przed przemierą przed butikiem Louis Vuitton stanęła wielka walizka z charakterystycznym monogramem) - przyciąga sama witryna, którą widać nawet z przeciwnej ulicy. Marka zawsze dba, by wnętrze witryny było jak najbardziej artystyczne i kreatywne. Ale inspiracji należy szukać jeszcze dalej - najjaśniejszym punktem w komunikacji LV są butiki w Paryżu czy nowootwarty w Londynie. Scenografia wychodzi poza butik, na elewację stając się jednocześnie jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc do robienia zdjęć. 

 Stephane Muratet
Fot. Stephane Muratet

Butik znajdujący się przy w Londynie od 1900 roku, przy ulicy New Bond Street, właśnie przeszedł remont. Architekt, który się tego podjął, Peter Marino tłumaczy, że punktem wyjścia było odejście od drewna, które używane było od samego początku istnienia londyńskiego butiku LV. Nowy butik miał tętnić życiem, a wnętrza miały skupiać najmodniejszy dizajn i dzieł sztuki współczesnych artystów. 

Całkowita renowacja zajęła Marino 14 miesięcy. Tyle zajęło projektantowi, by ściągnąć prace takich twórców jak: Sarah Crowner, Marcel Wanders czy Jim Lambie. W środku znajdziemy również meble z kolekcji Louis Vuitton Objects Nomades (specjalna linia zaprojektowana przez najlepszych twórców marki). 

"Chcieliśmy powiększyć istniejącą już przestrzeń poprzez stworzenie specjalnych sekcji. Zauważyliśmy jak ludzie reagują na wydzielone przestrzenie - cieszą się nimi i chcą w nich spędzać więcej czasu" mówi Marino. 'Sekcje są na tyle duże, aby pozwalały na poszanowanie sztuki jak i produktów projektantów" 

Wrażenie robi ściana na parterze - gdzie znajduje się dział mody damskiej - przedstawia obraz amerykańskiej artystki Sary Crowner, pokryty wielokolorowymi kształtami. W sąsiedztwie znajduje się neonowa rzeźba o kształcie serca autorstwa Tracey Emin, opatrzona słowami "Miłość jest tym, czym chcesz żeby była". 

Adres butiku: 

Lousi Vuitton Bond Street
17-20 New Bond St, Mayfair
Londyn W1S 2RB, Wielka Brytania

Czytaj dalej
Polecamy