FASHION WEEK

Casting w agencji modelek - jak zrobić dobre wrażenie?

14.11.2019Redakcja Fashion Post

Casting w agencji modelek - jak zrobić dobre wrażenie?
Fot. Materiały promocyjne

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Chcesz zostać modelką i zrobić wielką karierę? Wybierasz się na casting do agencji modelek? Zobacz, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Twoje zachowanie i wygląd to główne czynniki, które przesądzą o rezultacie castingu.

Zaplanuj sobie dzień

Nie odkładaj na ostatnią chwilę sprawdzenia trasy dojazdu do agencji modelek. Zawsze może się przecież okazać, że trafisz na ogromny korek lub inne utrudnienia na drodze i spóźnisz się na casting albo „wpadniesz” na niego zasapana i spocona. Chyba nie w takiej odsłonie chcesz się pokazać ludziom, którzy być może zechcieliby podpisać z Tobą umowę? Dobrze zaplanuj sobie dzień, w którym ma się odbyć casting, by dotrzeć na spotkanie przed czasem i móc się przygotować.

Odpowiednio się ubierz

Absolutnie nie staraj się robić wrażenia ekscentrycznym lub bardzo barwnym strojem, bo to niewiele da. Im prostszy będzie Twój ubiór, tym lepiej. Polecane są przede wszystkim jeansy rurki i klasyczny top lub zwykły T-shirt a do tego trampki i czarne szpilki na zmianę. Na casting zabierz ze sobą również bikini lub prosty kostium jednoczęściowy. Nie ma sensu zakładać biżuterii, bo tylko stracisz niepotrzebnie czas na jej zdejmowanie, a na castingu nikt nie będzie oceniał Twojego wyczucia stylu czy modowego gustu.

Makijaż i fryzura – czyli im mniej, tym lepiej

Wiele dziewczyn aspirujących do zawodu modelki popełnia jeden zasadniczy błąd – te dziewczyny przychodzą na casting w pełnym makijażu i starannie wymodelowanej fryzurze. Takie działanie nie ma sensu, bo do zdjęć castingowych i tak będziesz musiała zmyć makijaż i rozczesać włosy. Na castingu musisz wyglądać tak naturalnie, jak to tylko możliwe – nie nakładaj nawet podkładu. Weź ze sobą na casting gumkę i grzebień, a jeśli chcesz koniecznie wyjść z domu pomalowana, zabierz ze sobą także produkty do demakijażu, by usunąć kosmetyki przed wejściem na salę.

Dość kontrowersyjną sprawą są wszelkie modyfikacje takie jak sztuczne rzęsy czy makijaż permanentny. Te elementy nie stanowią części Twojej naturalnej urody, więc lepiej nie mieć ich na castingu. Oczywiście o ile rzęsy możesz zdjąć, o tyle makijażu permanentnego nie da się tak łatwo usunąć – konieczny jest specjalny zabieg, na który musisz się umówić dużo wcześniej. Pamiętaj, że agencja modelek może odrzucić kandydatury dziewczyn, które nie prezentują naturalnej urody – nie tylko tych z makijażem permanentnym, ale również z widocznymi wypełniaczami.

Zadbaj o ciało

Na castingu zaprezentujesz się jury w bikini, więc wcześniej bardzo starannie zadbaj o swoje ciało. Idź na pedicure i manicure (bez szpecących tipsów) oraz wykonaj peeling. Dzięki peelingowi Twoje ciało stanie się gładsze, a koloryt skóry będzie wyrównany. Pamiętaj też o starannej depilacji nóg, pach i pachwin. Po kąpieli posmaruj ciało balsamem, a pod pachami zastosuj antyperspirant. Uważaj tylko z perfumami – kilka kropli wystarczy, pół flakonu to zdecydowanie za dużo.

Zastanów się, o czym będziesz rozmawiać

Oprócz wypełnienia kwestionariusza zapewne będziesz musiała powiedzieć trochę o sobie, swoich zainteresowaniach, celach, marzeniach i… słabych stronach. Postaraj się dobrze przygotować do tej rozmowy. Bądź rzeczowa i pozytywnie nastawiona, ale nie sil się na żarty lub kreowanie wizerunku, który nie jest Twoim rzeczywistym wizerunkiem. Sztuczność to najgorsze, co może Ci się przytrafić. Staraj się być naturalna zarówno pod względem wyglądu, jak i zachowania, a przede wszystkim szczera. Nie koloryzuj i nie dodawaj sobie zasług – większość informacji można łatwo zweryfikować, a im bardziej będziesz się starać, by oszołomić ludzi z agencji, tym gorszy może mieć to efekt.

Odpowiednio pozuj do zdjęć

Po wypełnieniu ankiety i sprawdzeniu wymiarów ciała wykonywane są zdjęcia castingowe. Staraj się pozować do nich tak profesjonalnie, jak tylko potrafisz. Nie rób wymyślnych min, nie wyginaj się i nie mów w trakcie sesji. Przez cały czas patrz w obiektyw i staraj się być naturalna.

Wiesz już, jak się zachować na castingu, a teraz czas, żeby na niego po prostu przyjść. Zapraszamy do Agencji Modelek Infernal https://www.agencjainfernal.pl/ – umów się na spotkanie i przekonaj nas, że nadajesz się na modelkę.
 

Czytaj dalej