LIFESTYLE

Działaczka pro-life, Zuzanna Wiewiórka została nagrodzona medalem od Ministerstwa Sprawiedliwości za uniemożliwienie nastolatce aborcji

15.05.2020Fashion Post

Działaczka pro-life, Zuzanna Wiewiórka została nagrodzona medalem od Ministerstwa Sprawiedliwości za uniemożliwienie nastolatce aborcji
Fot. TVP Info

W ostatnich dniach głośno było o Zuzannie Wiewiórce, działaczce pro-life, która udaremniła nastolatce przeprowadzenie aborcji. Sprawa wzbudziła liczne kontrowersje, a Wiewiórka została potępiona przez niektóre środowiska. Dziś o Zuzannie Wiewiórce znów jest głośno. Wolontariuszka organizacji pro-life została nagrodzona medalem za zasługi dla Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Wiewiórka została nagrodzona za udaremnienie przeprowadzenia aborcji przez ciężarną 17-latkę. Dziewczyna szukała porad "jak usunąć ciążę" na forach internetowych. To właśnie tam znalazła ją Wiewiórka, która zajmuje się monitorowaniem mediów społecznościowych kobiet planujących aborcję. Zuzanna skontaktowała się z dziewczyną i próbowała ją namówić na zmianę swojej decyzji.  

"Napisałam do niej, proponując pomoc oraz wsparcie w znalezieniu lepszego wyjścia. Niestety dziewczyna agresywnie odmówiła pomocy, dlatego zdecydowałam się napisać do ojca jej nienarodzonego dziecka, prosząc go, żeby jeszcze raz przemyśleli tę decyzjęJak się później dowiedziałam, on i rodzice dziewczyny stanęli na wysokości zadania i udało im się zapobiec zabiciu tego nienarodzonego dziecka, za co dziękuję Bogu i również tej młodej dziewczynie." napisała w swoim oświadczeniu działaczka. 

Sprawa stała się obiektem kontrowersji. Aktywistce zarzuca się, że pozbawiła nastolatkę możliwości podjęcia świadomej decyzji. Dziewczyna podjęła nawet kilka (nieudanych) prób dokonania samodzielnej aborcji, co wpłynęło negatywnie na jej stan zdrowia oraz może zagrażać jej życiu. Do sprawy postanowiła się odnieść osobiście, twierdząc, że "Wiewiórka zamieniła jej życie w piekło". 

Równolegle, na światło dzienne wyszła kolejna prowokacja Wiewiórki sprzed kilku lat. Działaczka pro-life już raz namówiła kobietę, będącą w zagrożonej ciąży, aby nie dokonywała aborcji. Ów dziewczyna nie przeżyła porodu. Przeciwnicy aktywistki porównują jej działalnośc do terrorystycznej. Pojawiły się nawet nawiązania do amerykańskiego serialu "Opowieść podręcznej", którym sytuacja przypomina akcję rodem z Gilead (dystopijne państwo oparte na skrajnym fundamentaliźmie, które zastąpiło Stany Zjednoczone). 

Zuzanna Wiewiórka za swoją działalność została dziś nagrodzona medalem za zasługi dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Wręczając jej nagrodę Marcin Romanowski powiedział: "W resorcie sprawiedliwości zawsze stoimy za życiem, bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkiego rodzaju działalność organizacji pozarządowych angażujących się na rzecz działań pro-life". 

Wydarzenie to spotkało się z potępieniem ze strony organizacji walczących o prawa kobiet. Podniosły się też obawy o bezpieczeństwo Polek - sytuacja ta, może zachęcić i zmotywować pozostałych aktywistów pro-life do jeszcze odważniejszych kroków, w stronę uniemożliwienia dokonania przez kobiety aborcji. 

Ogólnopolski strajk kobiet - kobiety w całej Polsce protestują przeciwko projektowi Kai Godek Zobacz też Ogólnopolski strajk kobiet - kobiety w całej Polsce protestują przeciwko projektowi Kai Godek
Czytaj dalej