MODA

Eastpack stworzył kolekcję z organizacją ILGA działającą na rzecz LGBT

11.06.2019Wojciech Szczot

Eastpack stworzył kolekcję z organizacją ILGA działającą na rzecz LGBT
Fot. Materiały prasowe

Ostatnie wydarzenia, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie pokazują, że jest jeszcze sporo do zrobienia, by polepszyć sytuację społeczności LGBT. Na szczęście coraz więcej firm, globalnych koncernów czy marek decyduje się okazywać swoje wsparcie. Do tego grona należy bez wątpienia organizacja non-profit - ILGA (International Lesbian and Gay Association). Od 1978 roku walczy o prawa człowieka i zminimalizowanie dyskryminacji na podstawie orientacji seksualnej. Organizacja współpracuje bezpośrednio z Amnesty International. Należą do niej również polskie fundacje: Kampania Przeciwko Homofobii, Lambda Warszawa, Fundacja Równości oraz krakowska Fundacja Kultura dla Tolerancji. 

ILGA postanowiła działać szerzej i stworzyła wraz z marką Eastpack wspólną kolekcję. Limitowana kolekcja PRIDE ma podkreślić, że ludzie są różnorodni, mają różną osobowość, kolor skóry czy zainteresowania. Wspólna linia to wyraz solidarności ze społecznością LGBTQI oraz celebracja tego, co tworzy świat kolorowym, inspirującym i lepszym miejscem. 

Część dochodu uzyskanego ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczona na dalsze działania ILGA World. Możecie ją zakupić w sklepach stacjonarnych: Pan Pablo, Sneaker Studio, Eastend oraz w sklepach internetowych: www.sneakerstudio.pl i www.eastend.pl 

Czytaj dalej