FASHION MAN

Frank Ocean nową twarzą marki Prada! Pojawił się w kampanii na wiosnę-lato 2020

09.01.2020Wojciech Szczot

Frank Ocean nową twarzą marki Prada! Pojawił się w kampanii na wiosnę-lato 2020
Fot. David Sims

Choć Frank Ocean nie należy do najbardziej pracowitych muzyków w show-biznesie (po wydanej w 2012 roku płycie "channel Orange" na kolejną kazał czekać fanom aż 4 lata!), to jednak trzeba mu przyznać, że jest zdecydowanie jednym z najzdolniejszych. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nowy singiel rapera "In My Room" oraz ogłoszenie, że amerykański muzyk pojawi się na festiwalu Coachella! To nie koniec dobrych wieści. Frank Ocean został również nowym ambasadorem domu mody Prada. Zdjęcia z kampanii promującej kolekcję na wiosnę-lato 2020 pojawiły się dziś w internecie. 

Prada bierze na warsztat tym razem modę męską. Do swojej nowej kampanii włoski dom mody zaprosił trzech utalentowanych mężczyzn ze świata show-biznesu: wspomnianego Franka Oceana, aktora Austina Butlera oraz scenarzystę Nicolasa Windinga Refna. Za obiektywem stanął za to legendarny fotograf mody, David Sims. 

Na Instagramie marki pojawiły się krótkie filmy wprowadzające w klimat kampanii. Twórcy postanowili zabawić się nazwą marki (PRADA) i do każdej z liter ją tworzących dopasowali zabawne hasła - Potential, Romance, Actions, Daring, Attention. 

"W epoce, w której proponowanie uproszczonej definicji siebie wydaje się być uniwersalną ambicją, Prada chce zademonstrować coś zupełnie przeciwnego. Jej akronimy stają się zabawną metaforą i dokładnie pokazują że nie da się określić wszystkich pomysłów. Obrazy obok nich stoją naprzeciw spójnemu lub konwencjonalnemu pojęciu tożsamości" - przekonują przedstawiciele marki w informacji prasowej. 

Czytaj dalej