FASHION LIVING

Instagram usuwa licznik lajków na całym świecie!

15.11.2019Wojciech Szczot

Instagram usuwa licznik lajków na całym świecie!
Fot. Imaxtree

Dramat dla influencerów, a dla tych z mniejszą popularnością - dotyk sprawiedliwości. Instagram tak jak zapowiadał, usuwa wreszcie licznik lajków pod postami. O nowym rozwiązaniu mówi się od miesięcy, pierwsze testy wykonane zostały już w Kanadzie, Irlandii, Brazylii, Japonii czy Australii, a ostatnio w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj ogłoszono, że testy przeszły pomyślnie i licznik lajków zostanie wyłączony na całym świecie. I to już za chwilę! 

Testujemy to, ponieważ chcemy aby followerzy skupili się na dodawanych zdjęciach i filmach, a nie na tym, ile osób je polubi. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak to wpłynie na doświadczenia wszystkich osób korzystających z Instagrama - poinformował zespół Instagrama w lipcu za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. 

Poszczególni użytkownicy Instagrama już publikują jak wygląda u nich nowe rozwiązanie. Zamiast liczby lajków widzą oni nick oraz napis "i inni użytkownicy". Oczywiście każdy może rozwinąć listę i sprawdzić kto dokładnie polubił dany post, natomiast, aby dowiedzieć się o jakiej sumie mówimy, trzeba już to policzyć na własną rękę. Zaś właściciel danego posta ma dalej podgląd na to, jaka to dokładnie liczba jest. 

Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na szereg badań wykonanych na mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Według badania z 2017 roku - #StatusofMind (przeprowadzanych przez fundację Royal Society for Public Health z Wielkiej Brytanii) media społecznościowe mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi (przebadano w sumie 1500 osób w wieku od 14 do 24 lat). 

Czytaj dalej
Polecamy