MODA

Jak uratować klimat? Nowa kampania Stelli McCartney

23.07.2019Wojciech Szczot

Jak uratować klimat? Nowa kampania Stelli McCartney
Fot. Materiały prasowe

Córka Paula McCartney, brytyjska projektantka mody znów zwraca uwagę na sprawę zmiany klimatu. Najnowsza kampania promująca kolekcję na jesień-zimę 2019/2020 powstała we współpracy z eko aktywistami Extincion Rebellion. 

Z działaniami na poczet zrównoważonej mody Stella McCartney jest znana od początku swojej kariery. Jej kolekcje zawsze projektowane są z myślą o ekologii, dzięki czemu aż 60% materiałów, z którego tworzone są projekty pochodzi z recyklingu. Jedną z najsłynniejszych kampań projektantki jest ta, w której zdjęcia powstały na wysypisku śmieci. O walce Stelli McCartney o klimat znów zrobi się głośno, a to za sprawą najnowszej kolekcji na jesień-zimę 2019/2020. Do pracy nad stworzeniem jej projektantka zaprosiła członków międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się aktywnością nad polepszeniem klimatu - Extincion Rebelion. 

Przedstawicielki pozują w pastelowych sukniach uszytych z przyjaznej środowisku wiskozy. Stella McCartney zadbała też o szokujący akcent, a mianowicie jedną z bohaterek sesji zdjęciowej ubrała w sztuczne futro, którego materiał do złudzenia przypomina naturalne futro z alpaki, która bagatela, pozuje razem z nią do zdjęcia. 

Czytaj dalej