FASHION LIVING

Jak znaleźć bezpieczny materac do spania?

04.05.2020Fashion Post

Jak znaleźć bezpieczny materac do spania?
Fot. Materiały promocyjne

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bezpieczny materac do spania gwarantuje nam uczucie wypoczęcia po przebudzeniu oraz dobry humor. Należy jednak zwrócić uwagę, że ma ogromny wpływ również na nasze zdrowie. Dlatego warto wiedzieć, jak znaleźć bezpieczny materac do spania. Oto kilka informacji, które z pewnością ułatwią nam wybór.

Bezpieczny materac, czyli sprawdzeni producenci

Wybierając materac, powinniśmy kierować się przede wszystkim swoimi indywidualnymi preferencjami. Dzięki temu zagwarantujemy sobie wygodny sen. Należy jednak zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo. Nieodpowiedni materac może wywołać bóle pleców, kręgosłupa, a nawet mięśni. Jeżeli borykamy się z alergią, może okazać się, że materac pogłębi nasze objawy. Jak tego uniknąć? Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na markę, która stoi za produkcją wybranego przez nas materaca. Przyjrzyjmy się, czy posiada on certyfikaty jakości potwierdzające slogany reklamowe. Może się zdarzyć, że mają one na celu jedynie przyciągnąć uwagę. Jeżeli chcemy mieć pewność, że kupujemy materace bezpieczne i wysokiej jakości, warto korzystać z ofert sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest Hilding, który obecnie zajmuje pozycję lidera w tej branży. 
Materace Hilding posiadają wiele certyfikatów. Jednym z nich jest Oeko-Tex®, który potwierdza wykonanie produktów z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji wpływających negatywnie na zdrowie człowieka. Dzięki temu każdy klient otrzymuje gwarancję bezpieczeństwa. Dodatkowo niektóre materace z oferty posiadają również status wyrobów medycznych, spełniając wszystkie standardy unijne, ochrony zdrowia oraz środowiska. Należy również zaznaczyć, że Hilding otrzymał Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH po przejściu przez liczne eksperymenty oraz rygorystyczną analizę w Laboratorium Sleep-Lab. Dzięki temu możemy mieć pewność, że materace gwarantują wysoką higienę, trwałość oraz ergonomię. Warto pamiętać, że oferta Hilding obejmuje także łóżka i akcesoria.

Co wyróżnia bezpieczne materace do spania?

Bez wątpienia dobre materace wyróżniają się przede wszystkim certyfikatami bezpieczeństwa. Muszą jednak posiadać również odpowiednie właściwości. W ofercie Hilding możemy znaleźć kilka rodzajów materaców. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są produkty, których wypełnieniem jest pianka wysoko elastyczna. Charakteryzują się one przede wszystkim sprężystością i elastycznością. Natomiast materiał, z którego zostały wykonane, gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza. Warto zwrócić uwagę, że materace do spania Hilding posiadają 7 stref twardości. Dzięki temu nacisk rozkłada się równomiernie na wszystkie partie ciała. Większość produktów posiada również pokrowce lub warstwy lateksowe, które odpowiadają za ochronę antyalergiczną. Dodatkowo ograniczają ryzyko pojawienia się pleśni. 

Warto pamiętać, że w ofercie Hilding znajdziemy również materace sprężynowe, które wyróżniają się systemem pojedynczych sprężynek włożonych do kieszonek. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję tłumienia ruchów, co będzie dużą zaletą zwłaszcza w przypadku par. Oprócz tego pojedyncze sprężyny zwiększają elastyczność punktową, co umożliwia prawidłową reakcję materaca na nasze ciało i ruchy.

Dlaczego wybór materaca jest ważny?

Sen to czynność, podczas której nasze ciało oraz umysł mają szansę odpocząć, zregenerować się. Życie przeciętnego człowieka można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to czas spędzany na różnych aktywnościach, czyli 2/3 naszego życia. Pozostałą 1/3 swojego życia poświęcamy na sen. Jeżeli brakuje nam czasu na regenerację, pojawiają się różne dolegliwości, które mogą przerodzić się poważne konsekwencje. Nieprawidłowo dobrany materac powoduje między innymi zaburzenia snu. Kiedy dostrzeżemy, że z naszym organizmem dzieje się coś złego, powinniśmy zastanowić się, czy problem nie leży w wyborze materaca. Jeśli tak, warto zastanowić się nad jego zmianą na wygodny i przede wszystkim bezpieczny produkt wysokiej jakości. 

“Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”

Czytaj dalej