LIFESTYLE

#jestemwdomu: Arek Kłusowski, wokalista

19.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: Arek Kłusowski, wokalista
Fot. Ola Bodnaruś

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Arek Kłusowski, wokalista

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie? 

Przez najbliższe dwa tygodnie nadrobię wszystkie seriale, filmy i książki. Oczywiście zrobię też porządki i dokształcę się kulinarnie. Dostrzegam pozytywy tego, ze świat zwolnił. Mamy mniej bodźców i możemy skupić się w 100 procentach na rzeczach, które do tej pory nie przykuwały naszej uwagi.  Kończę tez moje artystyczne sprawy, przebieram nogami na myśl o wyjściu na scenę. Wszystkie moje koncerty zostały odwołane, to też duza lekcja pokory i test na zaprzyjaźnienie się ze sobą.

Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 

Staram się śledzić na bieżąco jak klaruje się sytuacja na świecie. Stosuje się do zaleceń, nie snuje czarnych scenariuszy. Mam swój: Matka natura wkurzyła się na nasz gatunek i pokazała, kto tu rządzi. Wiele osób przewartościuje sobie swoj sens egzystencji. Musiało coś się wydarzyć.... Ludzkość zbyt zuchwale podążała w kierunku totalnego egoizmu.
Trzeba być dobrej myśli, pozytywne wibracje tworzą duże spektrum rzeczywistości. Można to sprawdzić, poczytać trochę o tym. Myślmy pozytywnie!

Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy? 

W kwietniu mam urodziny, chciałem je zrobić w kameralnym
gronie, ale już wiem, ze jestem wygłodniały towarzystwa wiec szykuje imprezę miesiąca, która potrwa kilka dni. Pójdę też do kina nadrobić zaległości i będę żyć dalej!

Czytaj dalej