LIFESTYLE

#jestemwdomu: Mateusz Kuc, PR Manager

24.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: Mateusz Kuc, PR Manager
Fot. Archiwum prywatne

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Mateusz Kuc, PR Manager, PlatiniumCast

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie? 

Koronawirus wszystkich nas przeniósł do rzeczywistości, do której musimy się przystosować. Cała nasza agencja PlatiniumCast przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Zostań w domu”, nasze wszystkie działy od tygodnia pracują w systemie home office. Niemniej bez zmian praca realizowana jest bez przeszkód. Codziennie rano wraz z moim działem Fashion, statusujemy sobie bieżącą pracę i wyznaczamy cele na bieżący tydzień. Mamy to szczęście, że wszystkie osoby z mojego zespołu się bardzo lubią i z chęcią sobie nawzajem pomagamy. Wbrew pozorom, wydajność naszej pracy wzrosła, teraz w domowym zaciszu mogę bardziej poświęcić się temu co najbardziej lubię w pracy PR-owca czyli pisaniu. Oczywiście komunikacja informacji prasowych uległa lekkiej deformacji ze względu na sytuację, aczkolwiek odpowiedzialny jestem za klientów luksusowych agencji, a ich głównym założenie to nawiązanie emocjonalnego połączenia z klientem oraz sprecyzowany storyline, które obecnie są kontynuowane… Showroom na Mokotowskiej jest nieczynny, jednak raz na tydzień realizujemy zapotrzebowania stylistów i wysyłamy produkty na sesję zdjęciowe. 

Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 

Przede wszystkim należy przestrzegać zasad kwarantanny. Pozostańmy w domach, dbajmy o siebie i o swoich bliskich. Osobiście na złagodzenie stresu polecam medytację, która w magiczny sposób działa na wszelkiego rodzaju lęki.

Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy?

Spotkam się z moim zespołem za którym bardzo tęsknie, pójdę na duży obiad z moimi przyjaciółmi a w najbliższy weekend zawładnę parkietem tanecznym!

Czytaj dalej
Polecamy