MŁODA POLSKA

Kto stoi za nową minimalistyczną polską marką Histore?

21.11.2019Kasia Mizera

Kto stoi za nową minimalistyczną polską marką Histore?
Fot. materiały prasowe

Histore to polska marka założona przez dwie kuzynki Anetę i Zosię. Zosia od dawna miała plan na otwarcie swojego biznesu, a Aneta chciała zrealizować swój projekt wymarzonej spódnicy. Aneta zajmuje się w Histore kreatywną stroną, Zosia logistyką, od rozpoczęcia realizacji pomysłu do wprowadzenia produktu na rynek. Większość spraw uzgadniają zdalnie, ponieważ Aneta mieszka na Śląsku, a Zosia w Warszawie. Obie poza Histore pracują – Aneta na stanowisku kierowniczym w jednej z korporacji, Zosia jako koordynator projektów w branży HR. Aneta jest poza tym mamą. Zosia w tym roku ukończyła studia na kierunku Psychologia w Biznesie. 

Jak to się zaczęło?

"Nasza pierwsza kolekcja powstała z zamiłowania do prostych, ponadczasowych krojów oversize z domieszką stylu boho we francuskim wydaniu", tak zgodnie deklarują. Zaczęło się od potrzeby stworzenia idealnej spódnicy o długości midi - prostej, zwiewnej, wygodnej o wzorze łączącym nowoczesność i trendy z tradycją. Uszytej starannie z najlepszych materiałów w nieoczywistych odcieniach najmodniejszych kolorów. Spódnicy, która będzie podstawą garderoby i jej najciekawszym elementem. "Zależało nam, by nasza spódnica towarzyszyła Klientom podczas realizacji swoich codziennych zadań i pasji. By pasowała na wiele okazji, przykuwała uwagę, wpływała na pewność siebie i dobre samopoczucie. I tak w myśl tej koncepcji powstała nasza pierwsza kolekcja".
 

Kolekcja w stylu hygge

W sezonie jesień/zima 2019 projektantki postawiły na len z dodatkiem wiskozy. Materiał jest miękki, bardzo ładnie się układa, jest lekko lejący i zachwyca naturalną, ciekawą fakturą, a jego gramatura zapewnia komfort w chłodne dni. Poza tym modne kroje przywodzą na myśl egzotyczne wakacje, ale w nieoczywistym wydaniu, bo w nowej kolekcji nie znajdziecie kwiatów i barw. To raczej styl odzwierciedlający urlop w wyrafinowanym spa w klimacie hygge. Kojarzy się z relaksem, naturalną wygodą i wysoką klasą. Naszym totalnym typem jest luźna sukienka o długości midi o wdzięcznej nazwie Yoko. 

Czytaj dalej
Polecamy