MEDYCYNA ESTETYCZNA

Laser Cutera Excel V+ - przełom w zabiegach nieablacyjnych

01.10.2019Fashion Post

Laser Cutera Excel V+ - przełom w zabiegach nieablacyjnych
Fot. Materiały promocyjne

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Lasery nieablacyjne to urządzenia, które podbijają rynek medycyny estetycznej. Są one bezpieczniejsze i mniej agresywne od laserów ablacyjnych, a co za tym idzie, klienci gabinetów kosmetycznych i klinik urody są obsługiwani w bardziej komfortowych okolicznościach. Wśród wielu laserów nieablacyjnych na wyróżnienie zasługuje laser Cutera Exel V+ - ekspert w walce z przebarwieniami na twarzy i nie tylko. W odróżnieniu od innych laserów nieablacyjnych Cutera Exel V+ daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu.

Zasada działania laserów nieablacyjnych

Nieablacyjne lasery podczas pracy wykorzystują wiązkę, która podgrzewa wewnętrzną warstwę skóry, stymulując powstawanie nowych włókien kolagenowych, przy czym warstwa rogowa naskórka oraz skóra właściwa pozostają nienaruszone. Kuracja laserami nieablacyjnymi charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji - w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Lasery nieablacyjne na ogół stosowane są w przypadkach powierzchownych niedoskonałości skóry - przebarwieniach, przy redukcji niewielkich blizn i rozstępów czy tak zwanych kurzych łapek. Zabiegi laserami nieablacyjnymi wyróżnia fakt, że nie wymagają podania znieczulenia miejscowego. Eksperci medycyny estetycznej z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic polecają wykorzystywany przez nich laser Cutera Exel V+.

Laser Cutera Exel V+ nie tylko na zmarszczki na twarzy

Laser Laser Genesis V (Cutera Exel V+) okrzyknięty został przełomowym urządzeniem wśród laserów nieablacyjnych. Dostarcza on do skóry energię pod postacią mikroimpulsów wiązki lasera, stymuląc naturalne procesy przemodelowania kolagenu w skórze i prowadząc tym samym do wygładzenia zmarszczek oraz redukcji przebarwień. Laser Genesis V zmniejsza także zaczerwienienie twarzy poprzez wpływ na mikronaczynia skóry. W przeciwieństwie do innych laserów nieablacyjnych, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a po serii wizyt rezultaty są naprawdę spektakularne. Laser delikatnie podnosi temperaturę skóry wygładzając zmarszczki oraz redukując rumień i objawy starzenia w celu uzyskania pięknego wyglądu skóry bez okresu rekonwalescencji. Za jego pomocą usunąć można między innymi przebarwienia na dekolcie i twarzy oraz zmarszczki. Ponadto zabiegi wskazane są osobom, które posiadają (a chciałyby usunąć):

 • rozproszone zaczerwienienie
 • drobne zmarszczki
 • niedoskonałości skóry
 • przebarwienia
 • blizny

Eksperci podkreślają, że zabiegi laserem Cutera Exel V+ wykonywać można na twarzy, szyi, dekolcie oraz innych obszarach ciała z zauważalnymi objawami starzenia, fotouszkodzeń, rumienia, drobnych zmarszczek lub blizn. Najczęściej zaleca się serię 4-6 zabiegów tak, by efekty były nie tylko spektakularne, ale także utrzymywały się przez wiele miesięcy. W razie potrzeby można wykonywać także zabiegi podtrzymujące, jest to jednak kwestia indywidualna, którą najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym. Po zabiegu można bezpiecznie stosować zarówno makijaż jak i kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Usuwanie przebarwień na twarzy - przeciwwskazania

Specjaliści z Bieńskowscy Clinic podkreślają bezpieczeństwo usuwania przebarwień laserem Cutera Exel V+, dodają jednak, że istnieje kilka przeciwwskazań do tego typu zabiegów. Są to:

 • ciąża
 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • bielactwo i łuszczyca (przeciwwskazania względne)
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)
 • spożywanie alkoholu w dniu zabiegu

Przed każdym zabiegiem zawsze warto umówić się na konsultację wstępną, podczas której lekarze rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegów. Dane kontaktowe do Bieńkowscy Clinic dostępne są na stronie Kliniki.

Czytaj dalej