MŁODA POLSKA

Nowa lewitująca kolekcja marki ATOMY

10.06.2019Wojciech Szczot

Nowa lewitująca kolekcja marki ATOMY
Fot. Sandra Żyłka

Znacie markę ATOMY? To dziecko polskich projektantek Moniki Szymańskiej i Uli Skłodowskiej. Brand słynie z najwyższej jakości materiałów i zestawiania ich z krótkim czasem realizacji oraz jak najbardziej realnie wykorzystanymi zasobami (efektywne zarządzanie produkcją). Starają się w ten sposób podchodzić do mody odpowiedzialnie, nie generować odpadów oraz wspierać lokalne rzemiosło. 

Projektantki w swojej nowej kolekcji wzięte z nazwy ATOMY przedstawiają w swoich projektach. Precyzyjnie skrojone, tworzone atom po atomie torebki lewitują zaginając czasoprzestrzeń. Nadano im matematyczny idealizm, który kształtuje się w geometrycznych formach, a same projektantki z Gdańska odwołują się do architektury. 

Tak jak w poprzednich kolekcjach, również propozycje na lato to kwintesencja minimalizmu, tym razem jednak opatrzone elegancką konstrukcją. Wraz z nowymi projektami uzupełniono kolekcję o dwie kapsuły: Nappa i Dot. Pierwsza z nich to minikuferki i torebki o fasonie bagietkowym. Druga z kolei jest wariacją na temat geometrycznych form.

Czytaj dalej