KULTURA

,,Nowy papież" - kontynuacja serialu Sorrentino ,,Młody papież"

29.08.2019Antonina Rafałowska

,,Nowy papież
Fot. Materiały prasowe

Młody papież

Świeży zwiastun drugiego sezonu ,,Młodego papieża" nie pozostawia już żadnych złudzeń! Choć oszczędny w formie mówi nam, że nową głową kościoła od teraz będzie nikt inny jak John Malkovich. Z tej okazji serial zmodyfikował nawet swój tytuł, w którym przymiotnik młody zamieniono na nowy. 

Nowy papież

Fabuła ,,Nowego papieża" nie jest jeszcze znana, ale jak możemy się domyślać historia skupi się dookoła dwóch postaci - byłego papieża Piusa XIII (Jude Law) i jego następcy odegranego przez Malkovicha. Kontrowersyjna i wyzwolona głowa Stolicy Apostolskiej już na początku ma zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji i oddać się uciechom życia, co dobitnie ukazano w zwiastunie. Jude Law prężąc mięśnie przemierza piaszczystą plażę, a otaczają go skąpo ubrane kobiety. Zawadiacko uśmiecha się do kamery, co silnie kontrastuje z sekwencjami nowego papieża - Malkovich pewnym krokiem kroczy przez zimne watykańskie korytarze. Po zwiastunie wnioskujemy, że możemy spodziewać się konfliktu pomiędzy zwierzchnikami kościoła.

Twórcy papieskiej fantazji

Tak jak za pierwszy dziesięcioodcinkowy sezon, za sequel odpowiedzialny jest najpopularniejszy współcześnie włoski reżyser Paolo Sorrentino. Twórca ,,Wielkiego Piękna" i ,,Młodości" w nową odsłonę projektu zaangażował Sharon StoneMarilyna Mansona, ale nie wiemy jeszcze w jakich rolach ich zobaczymy. Oficjlana premiera serialu już 1 września na Festiwalu w Wenecji, a widzowie HBO fabułe poznają na początku 2020 roku

 

Czytaj dalej