LIFESTYLE

Otwarcie najpiękniejszego tarasu w Warszawie - Belle Epoque

07.08.2019Wojciech Szczot

Otwarcie najpiękniejszego tarasu w Warszawie - Belle Epoque
Fot. Materiały prasowe

Jeśli szukacie zapierającego dech w piersiach widoku na całą warszawską panoramę - właśnie powstało takie miejsce. Jest nim taras zabytkowego Hotelu Bristol na krakowskim przedmieściu. W historycznej już gloriecie powstał champagne bar Belle Epoque, z którego dojrzymy również zjawiskowy Trakt Królewski. Ambasadorkami miejsca zostały Agnieszka Woźniak-Starak i Gosia Baczyńska.

Pokój 1902

Namalowany w latach 1902-1903 obraz ogrodu i stworzona przez Józefa Mehoffera baśniowa ważka stały się jedną z inspiracji powstałego w Hotelu Bristol, Warsaw Champagne Baru. Utrzymany w konwencji speak easy bar został zlokalizowany na niewielkim, okrągłym tarasie zwanym Gloriettą. Intrygujące miejsce na szczycie hotelu, z motywem świetlistej ważki widocznym dla przechodniów Krakowskiego Przedmieścia, nie jest jednak dostępne dla wszystkich. Żeby dostać się do środka, należy odnaleźć pokój o numerze 1902, a później podać specjalne hasło, które pozwoli na przekroczenie progu Belle Epoque.

Otulające światło zachodzącego słońca i wyjątkowy klimat ukrytego, kameralnego tarasu tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca. Belle Epoque został zaprojektowany we współpracy z marką Perrier-Jouët, partnerem baru. W menu znajduje się przede wszystkim szampan Perrier-Jouët, a także koktajle oparte na szampanie, klasyczne drinki i napoje bezalkoholowe.

Agnieszka Woźniak-Starak, ambasadorka Champagne Baru, zdradza więcej szczegółów na swoim profilu na Instagramie, pokazując zdjęcia i dając wskazówki dla osób, które chciałyby odwiedzić to miejsce. Jest też regularnym gościem Champagne Baru i chętnie zaprasza tam swoich znajomych oraz gości zza granicy.

Ambasadorki Belle Epoque - Agnieszka Woźniak-Starak i Gosia Baczyńska

„Belle Epoque to najpiękniejszy taras w Warszawie, a jednocześnie najbardziej intymny tego typu bar w stolicy. Jest idealnym miejscem na spędzenie letniego wieczoru przy lampce szampana – nigdzie indziej nie znajdziecie tak cudownego widoku na stolicę.” – powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak)

Drugą z ambasadorek tego wyjątkowego miejsca została znana polska projektanka mody, Gosia Baczyńska, która miała już okazję współpracować z Hotelem Bristol, Warsaw, m.in. podczas pokazu kolekcji „Eastern Europe Goes Wild, Wild West” na sezon wiosna/lato 2018.

„Klimat baru Belle Epoque mnie zachwycił! Uwielbiam spędzać tam wieczory przy zachodzie słońca, którego światło cudownie odbija się w kieliszkach szampana” – dodała Gosia Baczyńska.

Champagne Bar Belle Epoque jest otwarty od poniedziałku do soboty od godz. 19:02 do 01:04. Hasło wejścia zmienia się co tydzień, żeby je zdobyć, warto zapoznać się z informacjami podanymi na profilu @belleepoquewarsaw na Instagramie. To doskonałe miejsce zarówno na prywatne eventy, jak i kameralne spotkania w niewielkim gronie. 

Czytaj dalej