LIFESTYLE

Pałac Mała Wieś: hotel z duszą pod Warszawą

26.11.2019Redakcja Fashion Post

Pałac Mała Wieś: hotel z duszą pod Warszawą
Fot. Materiały prasowe

Pałac Mała Wieś

Niedaleko Warszawy, tuż obok miejscowości Grójec, w Bielsku Dużym znajduje się perełka XVIII-wiecznej architektury - kompleks pałacowo-parkowy w Małej Wsi. Jego pierwszym właścicielem był Bazyli Walicki - doradca Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pałac był również rezydencją książęcą Zdzisława Lubomirskiego, prezydenta Warszawy. 

Mała Wieś to urokliwie położona miejscowość koło Grójca, otoczona sadami jabłoni i 200-letnim rezerwatem przyrody „Modrzewina”. Doskonale zachowany i odrestaurowany pałac uznawany jest przez wielu za „Perłę Mazowsza”. Obok historycznego obiektu wybudowano nowoczesne przestrzenie konferencyjno-bankietowe: majestatyczną Nową Oranżerię z widokiem na ogród francuski oraz industrialną Szklarnię z wyjściem na zieloną polanę.

Hotel Mała Wieś

Pałac Mała Wieś to także stylowa przestrzeń hotelowa dla ponad 120 osób. Apartamenty i pokoje usytuowane są w kilku niezależny budynkach – w Oficynach, w Hotelu Spichlerz oraz w Domu Ogrodnika. Kulinarnym sercem Pałacu Mała Wieś jest Restauracja Stara Wozownia, tętniąca życiem i kusząca zapachami książęcej gościnności. Koneserzy wytrawnych trunków odnajdą swoje miejsce w przypałacowej Winiarni, smakosze herbat natomiast, w pałacowej Herbaciarni. Mała Wieś jest przyjazna aktywnym osobom. Na Stawie Wielkim można pływać łódką, na strzelnicy golfowej ćwiczyć pierwsze uderzania, a na boisku wygrać z kolegą w tenisa. Po wyczerpującym szkoleniu zapraszamy również do Ukrytej Komnaty Wellness & Spa. Masaże, pobyt w saunie czy chwila wycieszenia to doskonały relaks po długim aktywnym dniu.

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Nowa Oranżeria

Bryła budynku Nowej Oranżerii stylem nawiązuje do tzw. pomarańczarni, które powstawały na przełomie XVII i XIX wieku. Aktualnie, najbardziej znana znajduje się w Łazienkach Królewskich. Nowa Oranżeria składa się z dwóch pięknie zdobionych sal.

Sala Wielka

Jasna z elementami fresków pompejańskich o powierzchni 550 m2 w ustawieniu bankietowym pomieści 360 osób. Sala wyposażona dodatkowo w dwa wysuwane z sufitu ekrany, dwa projektory multimedialne, nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy. Możliwość wprowadzenia auta.

Sala Klubowa

Dolna sala – Klubowa, jest nieco bardziej kameralna. W ustawieniu bankietowym pomieści 120 osób. Ma elegancko wkomponowany bar, kominek oraz imponująco podświetlony sufit (10 sekcji świetlnych LED oraz system DMX). Na tym poziomie znajduje się także przestronne foyer, szatnia oraz wyjście do ogrodu francuskiego.

Szklarnia

Nowo oddany obiekt bankietowo-konferencyjny w stylu industrialnym. Zachwyca piękną bryłą budynku, drewnianymi wykończeniami i wysoko przeszklonymi ścianami. Bezpośrednie wyjście na polanę z miejscem na ognisko. Po skończonym szkoleniu, kilka kroków dzieli gości od wspólnego biesiadowania przy ognisku. W układzie bankietowym jesteśmy w stanie zorganizować przyjęcie dla około 120 osób. W układzie teatralnym – 150 osób.

Sala południowa

Tuż obok Szklarni ulokowany jest Hotel Spichlerz, a w nim na parterze Sala Południowa. Klimatyzowane pomieszczenie, z ciekawym designem i ekranem pod rzutnik. Sala Południowa to przestrzeń na szkolenia nawet dla 50 osób.

Więcej informacji https://palacmalawies.pl/

Czytaj dalej