MODA

Paris Fashion Week powraca! Pokazy odbędą się już we wrześniu

26.06.2020Wojciech Szczot

Paris Fashion Week powraca! Pokazy odbędą się już we wrześniu
Fot. ImaxTree, pokaz Chanel wiosna-lato 2020

Spekulanci twierdzili, że pandemia jest końcem mody, którą znamy, że nie odbędzie się już ani jeden pokaz, w formie, do której się przyzwyczailiśmy, a brak zainteresowania ze strony klientów pogrąży projektantów, którzy znikną z branży. Na razie się na to nie zapowiada. Przynajmniej we Francji. Właśnie ogłoszono, że Paris Fashion Week jednak się odbędzie i to w formie, wszystkim dobrze znanej. 

Fédération de la Haute Couture et de la Mode podało wczoraj do wiadomości, że paryski Tydzień Mody odbędzie się w klasycznej formie między 28 września a 6 października. Pokazy mają przebiegać zgodnie z zaleceniami francuskiego Ministerstwa Zdrowia, w kontekście zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na razie nie ujawniono, czego dotyczyć będą obostrzenia. Dokładna formuła i organizacja Tygodnia Mody zostanie zaprezentowana w lipcu. Już teraz pojawiają się jednak spekulacje, że z powodu przeniesienia pokazów mody męskiej i haute couture do sieci, tradycyjna formuła przyciągnie rzesze redaktorów, kupców i gwiazd. To może wywołać duże niebezpieczeństwo i szybsze rozprzestrzenianie się wirusa, co jest sprzeczne z polityką ochrony zdrowia. 

"Wiele wydarzeń, które są teraz planowane, ma szansę powtórzyć to, co zobaczymy w lipcu w Paryżu i Mediolanie: to znaczy pokazy, które odbywają się fizycznie, ale bez publiczności" - zdradził w rozmowie z CNN Imran Amed, właściciel i założyciel Business of Fashion. 

Czytaj dalej