LIFESTYLE

Podcastem na spacer po polskich miastach. Sopot, Poznań, Chrzanów i Wojnów oczami właścicieli lokalnych biznesów

07.05.2020Fashion Post

Podcastem na spacer po polskich miastach. Sopot, Poznań, Chrzanów i Wojnów oczami właścicieli lokalnych biznesów
Fot. Materiały prasowe

Allegro zaprosiło przedsiębiorców z całego kraju do stworzenia wspólnego cyklu wirtualnych spacerów w formie podcastów. Narratorem - aktor Leszek Lichota! Poznamy właścicieli poznańskiej restauracji SEZON, sopockiego Arthotelu Lalala, chrzanowskiej restauracji z kuchnią azjatycką "Pho You" i wojnowskiej "Rybackiej Chaty". 

Polscy przedsiębiorcy oprowadzają po najciekawszych miejscach w pobliżu lokalnych biznesów

Pandemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność. Z pozoru błahe rzeczy, jak ulubiona kawa złapana w drodze do pracy, czy wizyta w studyjnym kinie stały się luksusem, na który w obecnych warunkach nie można sobie pozwolić. W ciężkiej sytuacji znalazły się też firmy, które praktycznie z dnia na dzień musiały zamknąć swoją działalność - szczególnie lokalne knajpki czy punkty turystyczne.

Allegro postanowił wesprzedać przedsiębiorców działających na platformie i ułatwić firmom handlowym rozpoczęcie działalności w e-handlu. Niestety nie wszystkie przedsiębiorstwa mają możliwość przeniesienia swoich usług do internetu i pozostaje im tylko oczekiwać na powrót klientów.

Leszek Lichota narratorem podcastów z wirtualnymi wycieczkami Allegro

Właśnie dlatego Allegro stworzyło cykl podcastów, do przygotowania których zaprosiło lokalnych przedsiębiorców z całej Polski. To nierzadko osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Narrator - aktor Leszek Lichota - poprowadzi słuchaczy wirtualną trasą wyznaczoną przez właścicieli małych firm po miejscach, do których nie zabrałby ich żaden przewodnik.

Oto pierwsi bohaterowie cyklu “Podcastem na spacer”:

Marta i Piotr z restauracji SEZON, Poznań

Marta i Piotr, czyli para przyjaciół, która wspólnie otworzyła i prowadzi restaurację SEZON na poznańskich Jeżycach. W trakcie swojego spaceru podpowiadają jak trafić na najlepszy targ w dzielnicy i gdzie ogląda się najlepsze spektakle i filmy.

 

Joanna z sopockiego Arthotelu Lalala

Joanna, właścicielka sopockiego Arthotelu Lalala, który prowadzi już nieprzerwanie od 14 lat. W podcaście zdradza nam historię Hipodromu i opowiada skąd przy dobrej pogodzie zobaczyć można Półwysep Helski w pełnej krasie.

Aleksander z azjatyckiej restauracji "Pho You" w Chrzanowie

Aleksander to najmłodszy stażem przedsiębiorca z całego cyklu, od 2019 roku ze swoją ukochaną prowadzi azjatycką restaurację “Pho You” w Chrzanowie. Opowiedział o pierwszej w Polsce fabryce lokomotyw, ogrodzie geologicznym i Polaku, który Azjatów uczył gotować.

Daria z "Rybackiej Chaty" w Wojnowie

Daria która wraz z rodziną prowadzi Rybacką Chatę w Wojnowie zdradzi, gdzie w Polsce mieszkał książę holenderski, jak są kultywowane tradycje rybackie i czym są “kolacje czwartkowe” znane w całym województwie.

Choć wirtualne wycieczki nie zastąpią prawdziwych, "Podcastem na spacer po polskich miastach" pozwoli nam wyobrazić sobie urokliwe liczki Poznania czy Katowic. Możemy spróbować poczuć smaki i zapachy miejscowych kawiarni lub przypomnieć sobie jak przyjemnie przesiadywało się pod ich markizami.

Mira z Ustronnego Zacisza z Ustroniu Zdroju

Jak kiedyś leczono ciało i nerwy, gdzie w Polsce są piramidy i Manhatan dowiecie się z przechadzki z Mirą - właścicielką Ustronnego Zacisza w Ustroniu Zdroju. 

Opal Dance w Katowicach

O tym, jak z górnika stała się przedsiębiorcą i zaczęła robić to, co kocha, podczas spaceru po Katowicach opowiada właścicielka szkoły tańca Opal Dance. 

Łukasz Nowak w Klubu Podróżników Soliści

O malowniczych Górach Izerskich, regionalnych przysmakach, obserwacji nieboskłonu i narciarstwie biegowym opowiada Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści.

"Chcemy dać słuchaczom dozę inspiracji, by po zniesieniu ograniczeń mogli już osobiście wybrać się w te miejsca i spędzić miło czas. Dla firm, które zaprosiliśmy do projektu to dodatkowa reklama, która powinna przełożyć się na zwiększone zainteresowanie klientów. Dla Allegro to okazja stworzenia kolejnego niekomercyjnego, społecznie odpowiedzialnego projektu" - ​mówi Adam Szałamacha Brand Manager z Allegro.

Na ​podcastemnaspacer.allegro.pl dostępne są już ​pierwsze ​odcinki wirtualnych przechadzek​. Podcasty dostępne są również na platformie Spotify​.

Czytaj dalej