MAGAZYN

Podróże wśród zwierząt

04.05.2020Katarzyna Błażuk-Cal

Podróże wśród zwierząt
Fot. EastNews

Żyrafy, w towarzystwie których można zjeść obiad, kąpiel z makakami
i plażowanie z dziko żyjącymi świnkami to nie kolejny film dokumentalny
Davida Attenborough, ale plan na najbliższe wakacje - tak przynajmniej sądziliśmy przygotowując ten numer. Czasy się zmieniły. Nie zmieniło się jendak to, że są takie miejsca na świecie, gdzie można poczuć się jak gość w krainie dzikich zwierząt.

Obiad z żyrafą

Niewielki hotel Girafe położony na skraju miasta Nairobi jest doskonałym miejscem na zawarcie bliskiej, a nawet bardzo bliskiej znajomości
z żyrafami Rotschilda. Te wspaniałe stworzenia, którym grozi wyginięcie, właśnie tu znalazły przystań. W parku znajduje się budynek hotelu pochodzący z 1932 roku, który pierwotnie był prywatną rezydencją, ale w 1970 roku stał się azylem dla żyraf. Goście mają do dyspozycji co prawda tylko sześć pokoi, ale za to śniadanie lub obiad mogą zjeść w towarzystwie tych majestatycznych zwierząt. Do tego ciekawskich, które przez stale otwarte okna mogą sprawdzać na talerzach gości, co dziś kucharz proponuje w menu.

Świnki w tropikach

Daleko na Bahamach leży niezwykła wyspa Big Major Cay. Gdzie tkwi sekret jej wyjątkowości? W gospodarzach. Ten otoczony lazurowymi wodami kawałek lądu zamieszkują najszczęśliwsze świnie świata. Niektórzy twierdzą, że ocalały z rozbitego statku i udało im się dopłynąć do brzegu. Inni, że zostały tu kiedyś pozostawione przez żeglarzy, którzy mieli je zjeść w drodze powrotnej. Nigdy jednak nie wrócili i od tej pory wyspa należy do tych wesołych stworzeń. Cokolwiek jest prawdą, świnki doskonale się czują na Big Major Cay,
nie stroniąc od poczęstunku serwowanego przez turystów. A chętnych, by wprosić się z wizytą, nie brakuje. Na szczęście świnki uwielbiają przyjmować gości.

W krainie lwów

Z hotelu Makanyane Safari Lodge zlokalizowanego w rezerwacie Madikwe
Game Reserve w Republice Południowej Afryki można obserwować dzikie zwierzęta zamieszkujące pobliskie zarośla. Okna apartamentów są tak wielkie, że widać przez nie całe potężne sylwetki słoni spacerujących między hotelowymi budynkami. Główny kompleks hotelowy zlokalizowany jest
w pobliżu zbiornika wodnego, nad który dzikie zwierzęta przychodzą ugasić pragnienie. Nic więc dziwnego, że można zobaczyć tu słynną piątkę afrykańskich dzikich zwierząt: lwa, słonia, bawoła, nosorożca i lamparta.

Artykuł pochodzi z wiosennego wydania Fashion Magazine. Pełną wersję przeczytacie w wydaniu w wersji mobilnej lub papierowej (z bezpłatną wysyłką do domu) z ochronną maseczką w gratisie! 

Czytaj dalej