MODA

Rosyjskie Rodeo w kolekcji Levi’s® Made & Crafted jesień - zima 2019

09.08.2019Kasia Mizera

Rosyjskie Rodeo w kolekcji Levi’s® Made & Crafted jesień - zima 2019
Fot. materiały prasowe

Postsowiecka nonszalancja na dzikim zachodzie - trudne do wyobrażenie połączenie zostało zrealizowane w spektakularnej kolekcji Levi’s® Made & Crafted na jesień - zimę 2019. Nawiązanie do rosyjskiego rodeo może być odrobinę zaskakujące, ale taka w końcu też jest współczesna estetyka -  żyjemy jak chcemy, ubieramy się jak chcemy i łączymy style tak jak czujemy się ze swoim ciałem - swobodnie. Poprzez ciuchy możemy opowiadać swoje historie buntu i walki o swoją tożsamość i niezależność. 

Linia łączy w sobie piękno rosyjskiej architektury i strojów z dziedzictwem amerykańskiego Zachodu. Idealnie wpisuje się we współczesny uliczny trend, opierający się sprzecznościach i wychodzeniu poza strefę komfortu. Efektem tej mieszanki jest kolekcja z wyrazistymi akcentami sherpa, misternymi haftami, detalami z frędzli i wzorami w stylu Dzikiego Zachodu. Kolorystycznie przeważa biel, czerń, szarości, indygo i czerwień. Charakterystyczny vintage klimat i color blocking inspirowane są odzieżą dresową z lat 90., która zdominowała wschodnią część Europy i nie przestaje rządzić na ulicach.

Kolekcja obfituje w kroje oversize i tkaniny premium, z których linia Levi’s® Made & Crafted jest znana. Spodnie 501® Skinny dark wash są w dotyku jak aksamit, ale noszą się jak denim. Bluza Rodeo Hoodie w stylu oversize została wzbogacona frędzlami wykonanymi z jerseyu. Oczywiście pojawia się też klasyczna truckerka w wersji patchworkowej - Round Up Trucker. To ukłon w stronę współczesnego rosyjskiego stylu ulicznego i z pewnością stanie się jednym z ulubionych modeli z kolekcji. Spodnie Rancher Wide Leg wykonane z denimu premium to model z super szeroką nogawką i pięcioma kieszeniami. Nie możemy zapomnieć o frędzlach. Zamszowe frędzle, z wybielonego na brzegach denimu czy jerseyu – to amerykański Zachód w erze Instagrama.

Czytaj dalej
Polecamy