LIFESTYLE

#pracujęzdomu: Magda Pieczonka

25.03.2020Wojciech Szczot

#pracujęzdomu: Magda Pieczonka
Fot. Archiwum prywatne

Koronawirus zmienił nasze dotychczasowe przyzwyczajenia, a codzienną rutynę wywrócił do góry nogami. Choć skrycie, wszyscy marzymy o tym, by wszystko wróciło do stanu sprzed koronawirusa, na razie musimy przestawić się na nowe tory - takie też są zalecenia rządu. Premier Mateusz Morawiecki zaostrzył wczoraj kwarantannę, na której wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy od prawie dwóch tygodni. Dom możemy opuszczać tylko w szczególnych przypadkach, np. udając się na zakupy, wyprowadzając psa czy idąc do apteki po leki. To oznacza, że praca musi się przenieść do domu. 

Ale jak zachować niezbędny work/life balance pracując zdalnie? Jak uporządkować wszystkie projekty nad którymi mamy w najbliższym czasie pracować? Jak skutecznie rozplanować pracę? Jak zorganizować przestrzeń do pracy? O to zapytaliśmy się polskich gwiazd. 

Magda Pieczonka, Make-up Artist

Jak wygląda Twoje domowe biuro / miejsce pracy?

Obecnie przebywam w domu, gdzie mam wszystko co potrzebuje do tworzenia nagrań oraz zdjęć. Z reguły mam bardzo mało kosmetyków kolorowych w swojej kosmetyczce, tym razem, żeby wykorzystać ten czas mam ich bardzo dużo - jak nigdy, ponieważ studio przeniosłam do jadalni... Dlaczego akurat tam? Jest tam bardzo dużo dziennego światła oraz stół, który je wszystkie pomieści.

Jak organizujesz sobie dzień pracy?

Nie mam sztywnego harmonogramu, natomiast staram się na bieżąco wrzucać posty edukacyjne. Mam więcej czasu na rzeczy, na które wcześniej nie miałam - Q&A, Live, Tik Tok. 

Jakie wybierasz stylizacje na czas home office?:)

Stylizacje na ten czas są bardzo podobne do tych, które wybierałam wcześniej. Od zawsze kochałam dresy oraz T-shirty i w tym temacie nic się nie zmieniło. Jedyną rzeczą, która zauważam jest to, że dłużej chodzę w piżamie.

Czytaj dalej