MODA

Rewolucja ma na imię Ozweego - nowa wersja kultowego modelu adidas Originals

05.08.2019Wojciech Szczot

Rewolucja ma na imię Ozweego - nowa wersja kultowego modelu adidas Originals
Fot. Materiały prasowe

Ozweego czerpie inspiracje z lat 90. Ten model nie powstał jednak z troski i szacunku do przeszłości, a w oparciu o filozofię radykalnych zmian. W jej wyniku lekkie i wygodne buty z lat 90. zmieniły się tak bardzo, że stały się czymś zupełnie nowym. Ozweego są dowodem na to, że zabawa przeszłością pozwala stworzyć niespotykaną wcześniej oryginalność.

Tworząc najnowszą wersję modelu OZWEEGO adidas ORIGINALS umieścił​ w niej elementy oryginalnych butów z lat 90. oraz skorzystał z jednej z najbardziej innowacyjnych w historii marki technologii amortyzacyjnej adiPRENE. W wyniku tych zabiegów powstały buty, które prezentują zrewidowaną wizję przyszłości dla nowego pokolenia.

 

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Nowy OZWEEGO, inspirowany modelem biegowym OZWEEGO 3 z 1998 roku łączy elementy retro z futurystycznym podejściem do projektowania. Jego głównymi cechami jest lekka, siateczkowa cholewka ze wstawkami z zamszu i TPU. Podeszwa środkowa z pianki EVA została wzbogacona o zwiększającą komfort i amortyzację technologię. Ich charakterystycznym elementem są przezroczyste rurki wspierające cholewkę (na boku i tyle buta), na których podany jest rok 2098 - sugeruje to, że ten model jest wizją przyszłości 100 lat po premierze swojego pierwowzoru. Najnowsze kolorystyki Ozweego bazują na jaskrawych pomarańczach i zieleniach, ale występują także w neutralnej bieli i czerni.

Czytaj dalej