MŁODA POLSKA

Romans damsko-męski - nowa polska marka Affair

19.07.2019Wojciech Szczot

Romans damsko-męski - nowa polska marka Affair
Fot. Iza Grzybowska

Na polskim rynku pojawiła się właśnie nowa marka. Affair to efekt pracy Aleksandry i Marty - założycielek firmy. W modzie szukają, tego co jest im bliskie. Obie żyją w ciągłym pędzie, muszą pogodzić wiele ról i wymagają gotowych rozwiązań. Takim kobietom zadedykowana jest marka Affair. W ofercie znajdziemy ubrania z sektora luksusowego, ale w przystępnej cenie. Kolekcje powstają z myślą o prawdziwych potrzebach klientek - estetycznych walorach ubrań, wygodzie, jakości, uniwersalności i o możliwości zestawienia ich w wiele kombinacji. Affair to, jak mówią właścicielki, ubrania na lata, uzupełnione o delikatne modowe akcenty. Założy- cielki inspirują się stylem vintage, wykorzystują autorskie nadruki, a swoje ubrania produkują wyłącznie w Polsce.

Affair - kolekcja na jesień-zimę 2019/2020

Marka Affair powstała z tęsknoty za romansem damsko-męskiej mody. Inspiracją do stworzenia jesienno-zimowej kolekcji stały się lata 80. Kobiece kroje nawiązujące do mody męskiej, pochodzące z tamtych czasów, idealnie oddają ducha marki, a sesja lookbookowa autorstwa Izy Grzybowskiej perfekcyjnie podkreśla ich charakter. Au- torki skupiły się na kobiecych potrzebach: ubrania, oprócz walorów estetycznych, są wygodne, idealnie skrojone i, co ważne, uniwersalne.


Założycielki marki Affair, to dwie kobiety, Aleksandra i Marta. Aleksandra Dubińska jest projektantką marki, Marta Kudła zajmuje się jej zarządzaniem. Aleksandra, tworzy swoje ubrania z myślą o prawdziwych potrzebach kobiet - estetycznych walorach, wygodzie, jakości, uniwersalności i o możliwości wielu zestawień. Inspirację do stworzenia kolekcji jesień-zima 2019/20 stały się lata 80. Została ona zaprojektowana tak, by można było dowolnie łączyć jej poszczególne elementy, mając jednocześnie pewność, że będą one do siebie pasować. Marynarka otulająca zwiewną sukienkę mini stworzy interesującą stylizację zarówno w połączeniu z męskimi spodniami jak i białą, satynową koszulą.

W kolekcji obok zwiewnych, kobiecych sukienek i podkreślających sylwetkę spódnic, znajdują się zapożyczone z męskiej garderoby marynarki, topy z szerokimi ramionami oraz oversizowe kurtki. Alternatywą dla sukienek jest czarny, lateksowy płaszcz - oryginalna propozycja dla odważniejszych kobiet. Projektantka wybiera delikatne satyny dla oversizowych koszul, przewiewną wiskozę na sukienki na co dzień oraz delikatne bawełny na kurtki i koszule w męskim stylu. Z drukowanych w kwiatowe wzory tkanin tworzy sukienki, topy i spódnice. Aleksandra nie boi się również łączyć materiałów pozornie do siebie niepasujących. Delikatne wiskozy i jedwabie zderza z trzymającym formę lateksem. W przypadku palety barw stosuje kolory, które można nosić przez cały rok: czerń, biel, zgaszoną czerwień i lila. Kwiatowe wzory, koniczyny, to autorski projekt marki.

Affair dumnie wplata w swoje projekty polskie pierwiastki: nadruki przedstawiają rodzime kwiaty, a w najnowszej kolekcji można dostrzec wpływy mody polskiej lat 80. Co więcej, wszystkie ubrania produkowane są w Polsce. Twarzą kolekcji jesień-zima 2019/20 została Kasia Knioła, a za obiektywem stanęła Iza Grzybowska. O make-up i stylizację włosów zadbała Gosia Sulima.

Czytaj dalej