TRENDY

Styl ponad wszystko. Oto sukienki weselne z dekoltem

19.03.2020Fashion Post

Styl ponad wszystko. Oto sukienki weselne z dekoltem
Fot. instagram.com/iay_iamyours

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dekolt to jeden z najbardziej zmysłowych rejonów ciała. Z tego względu nacisk na jego uwydatnienie kładzie się zwłaszcza w kobiecych ubraniach, takich jak sukienki na uroczystość weselną. Istnieje wiele rodzajów kobiecych dekoltów. Jakie masz do wyboru? W niniejszym artykule znajdziesz garść inspiracji na sukienkę na wesele z dekoltem. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Sukienka damska na wesele z dekoltem w serek

Dekolt na kształt litery V to jeden z najpopularniejszych dekoltów zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, który stosowany jest na różnych elementach garderoby. A u kogo sprawdzi się najbardziej? Dekolt V-neck polecamy posiadaczkom dużego biustu oraz szerokich ramion. Takie rozwiązanie zmniejsza ciężar górnych partii ciała, a przy tym wydłuża szyję i wysmukla całą sylwetkę. Do dekoltu w serek pasuje wiele biżuterii, które należy dobrać w zależności od głębokości dekoltu. Jeśli mowa o lekkim wycięciu, proponujemy naszyjnik położony bliżej szyi, np. choker. Im głębszy dekolt, tym można sobie pozwolić na dłuższy naszyjnik, np. z efektownym wisiorkiem.

Sukienka weselna z dekoltem w serce

Kolejny, zaraz po dekolcie w serek, bardzo chętnie wybierany dekolt wśród pań szykujących się na wesele. Bardzo często łączony jest z brakiem ramiączek w sukience, co sprawia, że mocno eksponuje ramiona, obojczyki oraz oczywiście sam biust. Ponadto dekolt w serce wydłuża szyję i daje duże pole do popisu w kwestii biżuterii. Zamiast krótkiego naszyjnika postaw na długie kolczyki, np. aż do ramion – co Ty na to? Sukienki letnie na wesele o dekolcie serduszkowym znajdziesz w sklepie talya.pl.

Sukienka SANSA

Sukienki weselne z dekoltem w łódkę

Trzecie miejsce na podium pod względem popularności zajmuje dekolt zwany łódką. Został stworzony z myślą o kobietach, które cechują się posiadaniem wątłych ramion oraz niewielkiego biustu. Nie poleca się go natomiast w przypadku kobiet z długą szyją, ponieważ dekolt w łódkę optycznie ją skraca. Podobnie jest z szerokimi ramionami, które przy dekolcie w łódkę ulegają dodatkowemu poszerzeniu.

Sukienka z dekoltem caro

Dekolt caro, czyli prościej mówiąc, dekolt prostokątny lub kwadratowy. Idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet z krótką szyją i dużym biustem. Świetna, ciekawa alternatywa dla bardziej popularnych dekoltów w serce czy w serek. Zaletą dekoltu caro jest fakt, że delikatnie podkreśla obojczyki, a biżuteria staje się zbędna (ewentualnie możesz wybrać minimalistyczny naszyjnik). Wskazówka: jeżeli jesteś posiadaczką szerokich ramion, postaw na inny dekolt. Caro optycznie poszerza tę część ciała.

Sukienka VERA

Sukienka na wesele z dekoltem podkoszulkowym

Nazwa Cię nie myli. Dekolt podkoszulkowy wziął się oczywiście od koszulek i T-shirtów. Charakteryzuje się tym, że po prostu więcej zakrywa, niż odkrywa. Prezentuje jedynie szyję, dlatego tak ważne jest, by posiadaczki sukienki z takim dekoltem mogły pochwalić się smukłą, wypielęgnowaną szyją. Dekolt podkoszulkowy zakryje także szerokie ramiona. Najczęściej można go zauważyć w sukienkach z długim rękawem.

Dekolt ozdobny

Czyli taki, przy którym dużo się dzieje. Multum pasków? Geometryczne wycięcia? Dekoracje w postaci falban czy bufek? Sama zdecyduj! Taki dekolt nie wymaga już oprawy w postaci ekstrawaganckiej biżuterii czy rzucającego się w oczy dołu, choć nie mamy przeciwwskazań, by wybrać do tego sukienkę krótką na wesele. Przyciągniesz wzrok wszystkich zgromadzonych gości!

Sukienka LANA

Sukienki z dekoltem na wesele to prawdziwy hit. Na jaki dekolt Ty się zdecydujesz?
 

Czytaj dalej