KULTURA

"The Crown 3": znamy datę premiery

25.07.2019Wojciech Szczot

Fot. Materiały prasowe

Serial o rodzinie królewskiej, a przede wszystkim o jej głowie, Królowej Elżbiety II cieszy się na całym świecie ogromną popularnością. "The Crown" - jedna z najdroższych produkcji Netfliksa doczeka się 3. sezonu! Znamy przewidywaną datę premiery. 

"The Crown 3": premiera kontynuacji 

2. sezon "The Crown", w którym mogliśmy bliżej poznać Księżniczkę Małgorzatę, a także problemy w małżeństwie Królowej Elżbiety i jej męża, księcia Filipa, kończy się dokładnie w 1964 roku, zaraz po narodzinach księcia Edwarda. Już pierwsze zapowiedzi 3. sezonu okazały się być dla fanów serialu mocno szokujące. Producenci uznali bowiem, że należy wymienić całą obsadę, ponieważ aktualna nie pasuje wizerunkowo do rodziny królewskiej z tego okresu (aktorzy są po prostu zbyt młodzi). Rolę Elżbiety II, którą odgrywała Claire Foy przejęła więc Olivia Colman (laureatka tegorocznej gali rozdania Oscarów, za najlepszą aktorkę pierwszoplanową). Za to postać księcia Filipa odegra Tobias Menzies ("Underworld: Wojny krwi", "Outlander", "Terror"). Zmieni się również księżniczka Małgorzata, w tę wyjątkowo pozytywną postać (ukochaną przez fanów serialu) wcieli się, nie Vanessa Kirby, a Helena Bonham-Carter. 

"The Crown 3": o czym będzie? 

Akcja 3. sezonu "The Crown" rozpocznie się dokładnie po zakończeniu wydarzeń z sezonu 2. Królowa Elżbieta, po urodzeniu Edwarda, nadal będzie się musiał zmagać, z coraz bardziej wymykającymi się z jej palców, koloniami. Lata 60. i 70. to wzrost dekolonizacji Afryki i Karaibów oraz zmiana rządów - po panowaniu konserwatystów oraz ich zawieszeniu (po wyborach) do głosu dochodzą liberałowie, to oni formują nowy rząd. Równocześnie, Królowa Elżbieta II, walczy o to by, jej małżeństwo przetrwało kryzys oraz stara się wychować trójkę dzieci. Do 3. sezonu powróci zapewne, dorosły już książe Karol, który poszukiwać będzie wybranki swojego serca, oraz będzie się zmagać z traumą po drastycznej szkole z internatem dla chłopców. 

"The Crown 3": data premiery

Jeden z aktorów, Tobias Menzies, który odegra rolę księcia Filipa zdradził w rozmowie z BBC, że "pierwsze sceny rozgrywają się w listopadzie". Biorąc pod uwagę fakt, że każdy poprzedni sezon miał swoją premierę w listopadzie lub w grudniu, całkiem pradopodobne jest, że to właśnie w listopadzie, na Netfliksie pojawi się kontnuacja losów brytyjskiej rodziny królewskiej. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki, by była to prawda. 

Czytaj dalej
Polecamy