KULTURA

The Crown 3: znamy oficjalną datę premiery + trailer

12.08.2019Wojciech Szczot

The Crown 3: znamy oficjalną datę premiery + trailer
Fot. Materiały prasowe

Ostatnio zdradziliśmy Wam ze szczegółami wszystko co wiemy na temat 3. sezonu serialu "The Crown". Nasze przypuszczenia się sprawdziły - Netflix potwierdził plotkę, która od miesięca żyła w świecie show-biznesu. Znamy już datę premiery i mamy pierwszy zwiastun! 

Na jakąkolwiek wzmiankę na temat premiery kontynuacji pozytywnie przyjętego serialu "The Crown" musieliśmy długo poczekać. Producenci stopniowo podgrzewali atmosferę publikując kolejne zdjęcia z planu oraz zdradzając obsadę. W 3. sezonie nie zobaczymy już ukochanej Claire Foy czy Vanessy Kirby. Ich role przejmą Olivia Colman (zagra Elżbietę II), Tobias Menzies (Książę Filip) oraz Helena Bonham-Carter (Księżniczka Małgorzata). Wymiana obsady była związana z wiekiem samych aktorów, którzy byli po prostu za młodzi, by odgrywać postaci starsze o 30 lat. Dzięki Netlfiksowi zobaczyliśmy pierwsze zdjęcia z planu, a na nich nowych aktorów. Co jednak z oficjalną premierą? 

"The Crown 3": data premiery

Pierwsze wzmianki na temat premiery 3. sezonu "The Crown" pojawiły się za sprawą Tobiasa Menziesa (odgrywającego rolę Księcia Filipa). W jednym z wywiadów podkreślił, że pierwsze sceny rozgrywają się w listopadzie. To podgrzało informacje na temat planowanej premiery - czyżby był to listopad? Również pierwszy sezon produkcji Netfliksa zadebiutował na platformie streamingowej w tym miesiącu. Netflix za pośrednictwem swoich kanałów w social media ujawnił dziś, że 3. sezon "The Crown" pojawi się w streamingu już 17 listopada! 

"The Crown 3": o czym będzie? 

Akcja 3. sezonu "The Crown" rozpocznie się dokładnie po zakończeniu wydarzeń z sezonu 2. Królowa Elżbieta, po urodzeniu Edwarda, nadal będzie się musiał zmagać, z coraz bardziej wymykającymi się z jej palców, koloniami. Lata 60. i 70. to wzrost dekolonizacji Afryki i Karaibów oraz zmiana rządów - po panowaniu konserwatystów oraz ich zawieszeniu (po wyborach) do głosu dochodzą liberałowie, to oni formują nowy rząd. Równocześnie, Królowa Elżbieta II, walczy o to by, jej małżeństwo przetrwało kryzys oraz stara się wychować trójkę dzieci. Do 3. sezonu powróci zapewne, dorosły już książe Karol, który poszukiwać będzie wybranki swojego serca, oraz będzie się zmagać z traumą po drastycznej szkole z internatem dla chłopców. 

Czytaj dalej
Polecamy