KULTURA

Tomasz Kot wystąpi w amerykańskiej produkcji

08.11.2019Wojciech Szczot

Tomasz Kot wystąpi w amerykańskiej produkcji
Fot. Peter Lindbergh, Vogue US

Po olbrzymim sukcesie "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, oferty z zagranicy dla odgrywających główne role Tomasza Kota i Joanny Kulig powinny się sypać jak z rękawa. Tak też się dzieje. Pisaliśmy Wam ostatnio, że Joanna Kulig zagra w nowym serialu na Netfliksie "The Eddy". Wcześniej w internecie pojawiły się też informacje, że aktorka zasili szeregi obsady nowego serialu Amazonu. Dziś możemy z dumą potwierdzić, że i Tomasz Kot zagra w zagranicznej produkcji. 

Tomasz Kot już wcześniej był typowany przez media do wielkiej, zagranicznej roli. Polski aktor miał zagrać w filmie o Jamesie Bondzie "No Time To Die". Media huczały jednak od plotek, jakoby inny aktor z produkcji, Danny Boyle, miał zrezygnować z udziału w filmie ze względu na Tomasza Kota. Gwiazda "Zimnej wojny" znalazł jednak dla siebie zupełnie inny projekt. Już niebawem zobaczymy go ponownie na srebrnym ekranie, tym razem w filmie biograficznym o Nikoli Tesli - amerykańskim inżynieru i wynalazcy. Kot wcieli się w główną postać.

Miło nam słyszeć, że Tomasz Kot pojawi się w kinie jeszcze za sprawą innej, zagranicznej produkcji. Jest nią "A Perfect Enemy" - ekranizacja powieści Amelie Nothomb "The Enemy's Cosmetique". Akcja powieści dzieje się na paryskim lotnisku i trwa niespełna dwie godziny. Do oczekującego na opóźniony samolot do Barcelony Jeromea Angusta dosiada się obcy człowiek. Mimo nieskrywanej niechęci Angusta nawiązuje z nim rozmowę. Od słowa do słowa wychodzi na jaw, że ówże natręt, który przedstawia mu się jako Textor Texel, jest świetnie zorientowany w jego życiu, w tym w różnych najintymniejszych i najgłębiej skrywanych dotychczas zdarzeniach. Tomasz Kot zagra w filmie architekta Jeremy’ego Angusta.

Czytaj dalej
Polecamy