KULTURA

Wyczekiwany powrót ,,Wielkich Kłamstewek"!

06.06.2019Antonina Rafałowska

Wyczekiwany powrót ,,Wielkich Kłamstewek
Fot. Materiały Prasowe

Serial Wielkie Kłamstewka

,,Wielkie Kłamstewka" to serial oparty na kryminalnej powieści Liane Moriarty, który na początku 2017 roku podbił serca widzów na całym świecie. W obsadzie zobaczymy Shailene Woodley, Laure Dern oraz oczywiście Nicole Kidman i Reese Witherspoon, które odpowiadają również za produkcje serialu. Za tę rolę zostały również docenione Złotym Globem obok Alexandra Skarsgårda, Laury Dern i Nicole Kidman za najlepsze kreacje aktorskie. 

Wielkie Kłamstewka - fabuła

Historia opowiada o kobietach, które mieszkają w nadmorskiej miejscowości, a ich dzieci chodzą do tej samej szkoły. Celeste Wright (Nicole Kidman) i Madeline Mackenzie (Reese Witherspoon) przyjaźniły się już wcześniej, a do swojej ,,paczki" dopuszczają przyjezdną Jane Chapman (Shailene Woodley). Bohaterki zmagają się z codziennymi problemami - niesfornymi dziećmi, kłopotami w szkole i pracy, ale i z przemocą domową. Fabuła opowiedziana jest w nietypowy sposób, gdyż od początku wiemy, że dojdzie do tragedii. Z każdym odcinkiem pierwszego sezonu poznajemy coraz to dokładniejsze detale i okoliczności kulminacyjnego, kryminalnego wydarzenia, który zwieńczy całą historię. Pod koniec pozostaje nam podstawowe pytanie - kto i dlaczego zginął? Kiedy ostatni odcinek przynosi nam odpowiedź na to pytanie, serial wydaje się być kompletny i skończony. Niedługo później świat obiegła informacja, że produkcja doczeka się ... drugiego sezonu!

Wielkie kłamstewka - co w drugim sezonie?

Fabuła drugiego sezonu na kręcić się dookoła dochodzenia wokół śmierci z pierwszego sezonu. Oprócz znanych nam już bohaterów pojawia się również nowa postać, w którą wciela się sama Meryl Streep! Zdobywczyni 3 statuetek Akademii wcieli się w rolę matki, która osobiście chce poznać przyczynę śmierci jej dziecka. 

Wielkie Kłamstewka 3 - kiedy premiera?

Drugi sezon ,,Wielkich Kłamstewek" ma liczyć 7 odcinków, czyli dokładnie tyle samo ile jego poprzednik. Premiera pierwszego odcinka w HBO i HBO GO już w najbliższy poniedziałek 10 czerwca. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się doczekać!

 

 

Czytaj dalej