KULTURA

Wystawa zdjęć Bruce’a Springsteena nad Wisłą

11.06.2019Kasia Mizera

Wystawa zdjęć Bruce’a Springsteena nad Wisłą
Fot. Bruce Springsteen

14 czerwca, w dniu premiery nowego studyjnego albumu Bruce’a Springsteena – " Western Stars", zostanie otwarta wystaw, podczas której wszyscy fani będą mogli podziwiać zdjęcia wykonane na pustyni Joshua Tree na potrzeby materiałów ilustrujących krążek.

Wystawa: data i miejsce

Nie będą to jednak obrazki w formacie, który jest kojarzony z wydaniami na płytach CD, a ponad metrowe wydruki. 9 wyselekcjonowanych fotografii będzie można podziwiać w Lunaparku na wschodnim brzegu Wisły, gdzie będzie można także usłyszeć muzykę pochodzącą z najnowszego wydawnictwa. Wystawę będzie można oglądać od 14 do 16 czerwca i od 20 do 24 czerwca w godzinach 18:00-20:00.

Premiera płyty "Western stars"

Kariera Bruce’a Springsteena rozpoczęła się od albumu “Greetings from Asbury Park, NJ” z 1973 roku. Artysta ma na koncie m.in. 20 nagród Grammy, Oscara, statuetkę Tony i jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame. Od premiery debiutanckiego albumu Bruce’a Springsteena minęło już 46 lat, ale artysta wciąż poszukuje nowych inspiracji. Tym razem padło na popowe albumy artystów z południowej Kalifornii wydane w latach 60-tych i 70-tych. Nowa płyta Springsteena powstawała głównie w jego domowym studio nagraniowym w New Jersey. Dziewiętnasty album artysty zatytułowany „Western Stars” ukazał się 14 czerwca.

“Ta płyta to swego rodzaju powrót do moich albumów opartych na historiach ciekawych postaci i kinowych, orkiestrowych aranżacjach” – mówi o nim Bruce Springsteen.

 Bruce Springsteen
Fot. Bruce Springsteen

13 piosenek, które znajdą się na “Western Stars”, to opowieści pełne typowo amerykańskich odniesień, dotyczące izolacji i wspólnoty, tęsknoty za domem i nadziei, rozgrywające się na autostradach i pustynnych obszarach. Przy tworzeniu albumu Springsteen współpracował z Ronem Aniello (bas, klawisze, inne instrumenty), Patti Scialfą (wokale), Jonem Brionem i innymi muzykami, dzięki którym na płycie usłyszymy między innymi instrumenty smyczkowe i dęte.

Czytaj dalej
Polecamy