MAGAZYN

Fashion Magazine - lato 2019 - 10 powodów, by kupić nowe wydanie

04.07.2019Wojciech Szczot

Fashion Magazine - lato 2019 - 10 powodów, by kupić nowe wydanie
Fot. Dawid Klepadło

W Marrakeszu termometry pokazały 10 stopni mniej niż w Warszawie. To oznacza, że lato w Polsce zaczęło się w pełni. Przedstawiamy nasz wakacyjny numer z Julią Wieniawą na okładce! Zaprosiliśmy ją na jedną z piękniejszych polskich plaż, gdzie pozowała nam przez kilkanaście godzin! Było to nie lada wyzwanie, nie tylko przez wysoką temperaturę, ale i przez szczelnie wypełniony kalendarz na wiele miesięcy do przodu. Opowiedziała nam o blaskach i cieniach popularności, chorobie, która narzuca godne pozazdroszczenia nawyki i zawodowych marzeniach. W letnim wydaniu Fashion Magazine znajdziecie też przegląd modnych akcesoriów na lato i podpowiedzi specjalistów jak radzić sobie z włosami latem. Michał Zaczynski zastanawia się nad tym, ile w obecnych trendach jest powtórek z przeszłości. W związku z wydaniem przez nią kolejnego albumu (który cieszy się sporym sukcesem) fenomen Madonna rozbieramy na części pierwsze. W nowym wydaniu naszego magazynu nie zabraknie sztuki. Poprzez powrót do przeszłości szukamy odpowiedzi na pytanie: gdzie przebiega granica między obscenicznością a sztuką? Na warsztat bierzemy dwóch legendarnych artystów: Marka Rothko i Piera Fornasettiego. Wywiad udzieliła nam też Kasia Grochola, z nią rozmawiamy o jej pisarskiej przeszłości, przyszłości, wzlotach i upadkach. Nowy Fashion Magazine już w kioskach!

Fashion Magazine na lato 2019 - wstępniak od naczelnej

Nadszedł czas wakacji. Słońca nie musimy szukać w ciepłych krajach, bo towarzyszy nam także w Polsce. Widać je w pięknej sesji Julii Wieniawy – zdolnej aktorki i niezwykle popularnej influencerki, która opowiedziała nam o tym, jak podchodzi do popularności i jak odnajduje tak potrzebną na co dzień równowagę. Jak w tym słonecznym okresie zadbać o skórę i włosy radzą nam specjaliści, a w sesjach zdjęciowych pokazujemy sposoby na odkrywanie ciała i umiejętne zakrywanie go przed słońcem. Ciało to także temat materiału o nagości w sztuce i kontrowersjach wokół dzieł sprzed wieków i tych współczesnych. Przeczytasz także o sztuce, w której na pokazywanie ciała miejsca nie ma – to obrazy Marka Rothko – mistrza emocji przekazywanych za pomocą pozornie niepozornych plam koloru. O emocjach i uczuciach szczerze opowiedziała nam Katarzyna Grochola – jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek. Ten wywiad jest jak spotkanie w cztery oczy z kobietą, która wiele wie o życiu i od której wiele można się nauczyć.

 Dawid Klepadło
Fot. Dawid Klepadło

Wywiad z okładki - Julia Wieniawa 

Co jest najbardziej męczące w byciu obiektem zainteresowania paparazzich?
Nie chodzi tylko o paparazzich. Problem polega na tym, że z jakie- gokolwiek zdjęcia lub mojej wypowiedzi mogą „pączkować” nowe tematy i nagle pojawia się mnóstwo artykułów na mój temat. Oczy- wiście ważne jest, że pisze się o mnie. Nie mogę powiedzieć, że to złe, ale często to informacje niemające wiele wspólnego z rzeczywistością. Najbardziej obrzydliwe jest chyba szczucie znanych osób na siebie nawzajem, poprzez konkretne publikacje. Nie twierdzę, że wszyscy w show-biznesie przyjaźnią się ze wszystkimi. Ale konflikty są sztucz- nie kreowane przez portale plotkarskie.

Męczy Cię popularność na ulicy? Czy dużo ludzi podchodzi i prosi o zdjęcia?
Jeszcze rok temu było łatwiej. Teraz widzę więcej spojrzeń, słyszę moje nazwisko. I mnóstwo próśb o wspólne zdjęcie

Tekst: Maja Handke

 

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Imaxtree
Fot. Imaxtree

Trendy na lato 2019

Sprawdzamy jakie trendy rządzić będą w tym sezonie. Jednym z nich będą plecione, słomkowe kapelusze. Dozwolone są wszelkie fasony – od bogato zdobionych po sportowe z daszkiem, które znalazły się na wybiegu Chanel.

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Imaxtree
Fot. Imaxtree

To już było 

Co nowego w trendach? Niewiele. Za to dużo starego. Jedni projektanci tylko inspirują się tym, co minione, inni przywołują dawne czasy w niezmienionej formie. Dlaczego tak się dzieje? To skomplikowane.

Tekst: Michał Zaczyński

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Materiały prasowe / Jean Auguste Dominique Ingres ,,Wielka Odaliska (1814)
Fot. Materiały prasowe / Jean Auguste Dominique Ingres ,,Wielka Odaliska (1814)

Artystyczna rozbieranka

Na co drugim bilbordzie wygina się dziś półnaga modelka, ale Muzeum Narodowe usuwa z wystawy zdjęcia kobiety jedzącej banana. Gdzie przebiega granica między obscenicznością a sztuką? Na to pytanie ludzkość próbuje odpowiedzieć od tysiącleci.
Tekst: Antonina Rafałowska

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Malarz ludzkich emocji

Ujmuje nie tylko krytyków. Jego uderzające, choć niełatwe w odbiorze prace oddziałują nawet na mniej wyrobionych widzów. Mark Rothko to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Teraz można dać się wciągnąć kolorowym prostokątom w wiedeńskim Kunsthistorisches Museum.

Tekst: Maja Handke

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Eastnews
Fot. Eastnews

Madame X

Jej trwająca kilka dekad kariera jest jak najlepszy serial. Każdy odcinek trzyma w napięciu, a pierwszoplanowa aktorka zmienia się jak kameleon – muzycznie, kulturowo, modowo. Madonna wydała właśnie nowy album – czym zaskakuje nas tym razem?
Tekst Michał Koszek

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Dawid Klepadło
Fot. Dawid Klepadło

Ufff jak gorąco...

Wybór na lato - kostium, który będzie dla ciebie jak druga skóra i te zmysłowe, lekkie jak piórko parea i sukienki, bez których na plażę ani rusz.

Zdjęcia: Dawid Klepadło

Stylizacje: Paweł Kędzierski / Art Faces

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Aldona Kaczmarczyk / Van Dorsen Artists
Fot. Aldona Kaczmarczyk / Van Dorsen Artists

Świtezianka

Niewinne biele, kobiece hafty, ażury i naturalne tkaniny przenoszą nas w czasie. Zostajemy jednak wciąż na pełnych tajemniczości polskich łąkach i sięgamy po regionalne fartuchy.

Zdjęcia: Aldona Karczmarczyk / Van Dorsen Artists

Stylizacja i koncepcja sesji: Ewa Baraniewska

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Getty Images
Fot. Getty Images

Cała w słońcu

Nie masz ochoty znów słuchać o filtrach i przeciwsłonecznej? Masz wrażenie, że wiesz już o tym wszystko? Dlatego z prof. dr hab. Aleksandrą Lesiak rozmawiałam o tym, co nowe i mniej oczywiste.

Tekst: Maja Handke

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

 Getty Images
Fot. Getty Images

Włosy pod latem

Wakacje to dla włosów czas słonecznych (i nie tylko) kąpieli. Jedne z nas cieszą się na jasne refleksy, inne martwią się blednącym kolorem. O tym, jak przetrwać urlop i mieć piękne, zdrowe włosy, opowiada Piotr Hull z HullHair

Tekst: Maja Handke

Więcej w nowym numerze Fashion Magazine!

Czytaj dalej
Polecamy