LIFESTYLE

Horoskop roczny na 2020 rok

07.04.2020Redakcja Fashion Post

Horoskop roczny na 2020 rok
Fot. Shutterstock

Otwieramy nową dekadę. Co przyniesie nam nowe dziesięciolecie? A co przyniesie nam 2020 rok? Gwiazdy mówią, że 2020 rok jest rokiem szaleństwa, będziemy się bawić, eksperymentować i doświadczać nowych przeżyć. Ale w opozycji do tego stanie stabilność - na nią postawią w tym roku wszystkie znaki. Wróżki przestrzegają przed działaniem Księżyca - w tym roku jeszcze bardziej niż wcześniej odczuwać będziemy jego wpływ. Doceniona zostanie rzetelność, uczciwość i prawdomówność, charakteryzujące się tymi cechami znaki mogą się więc czuć bezpiecznie. Przeciwnie do oryginalnych znaków, ponieważ jakiekolwiek wychodzenie ponad przeciętność będzie negowane przez Saturna. Zajrzyjcie do naszego horoskopu, by sprawdzić co czeka Was w tym roku! 

Horoskop roczny na 2020 rok

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożcy, którzy właśnie teraz obchodzą swoje urodziny, będą mieć bardzo dobry rok! To wszystko dzięki Jowiszowi, który w 2020 roku przebywa w ich znaku i przynosi szczęście. To oznacza powodzenie pod niemal każdym względem, ale łatwo nie będzie. Bo w opozycji do szczęsciodajnego Jowisza stoi Saturn, który nie pozwoli, by osięgnięcie celów przychodzilło ze zbytnią łatwością. Koziorożce będą musiały zapracować na sukcesy, ale jeśli im się uda zyskają wsparcie Plutona, który odpowiada za długotrwałe efekty. Ten z kolei ma obserwować osoby spod znaku Koziorożca aż do 2024 roku! Jeśli urodziliście się między 22 grudnia a 19 stycznia, jesteście poddatni na własne wygórowane ambicje, zdolność do manipulowania innymi i brak zrozumienia otoczenia. W tym roku wszystkie te wady dadzą o sobie znać. Będziecie też musieli podjąć wiele trudnych decyzji, o przeprowadzkach, zmianie pracy lub o założeniu rodziny. 

Wodnik (20 styczeń – 18 luty)

2020 rok nie będzie dla Wodników przełomowy, to rok stabilizacji i spokoju. Przez silny wpływ Księżyca osoby spod znaku Wodnika będą narażone na ciągłe huśtawki nastrojów, próby cierpliwości i wyprowadzanie z równowagi. Nie będzie również lekko w sferze miłosnej, Wenus, który odpowiada za relacje międzyludzkie, będzie w tym roku w znaku Wodnika wyjątkowo mało aktywny. Saturn w Koziorożcu dostarczy Wodnikom solidną dawkę żmudnej pracy, będącej kontynuacją obowiązków z poprzedniego roku, co oznacza niestety zastój i brak rozwoju. A to dla pomysłowego Wodnika najgorszy scenariusz. Z kolei Uran znajdujacy się w znaku Byka sprzyja wszelkim inwestycjom. Wodniki będa więc w 2020 roku inwestować w nieruchomości, akcje czy zakup ziemi. Kto wie, może inwestycje się opłacą? 

Ryby (19 luty - 20 marzec)

Ten rok należeć będzie do Ryb, ich patronem jest przecież Neptun, wielki przyjaciel Księżyca. Wpływ Luny zapewni wyobraźnię, empatię i współczucie. Osoby spod znaku Ryb powinny jednak mieć się na baczności, ich dobre cechy takie jak zdolność do bezinteresownej pomocy i poświęcenia będą wielokrotnie wykorzystywane przez mniej przychylne znaki. Energia Księżyca w Koziorożcu zadba jednak o to, by osoby spod znaku Ryb nie padły ofiarami silniejszych i podejmowały tylko słuszne decyzje. Niewiele będzie się dziać w sferze miłosnej, Wenus oddziałowuje na znak Ryb w tym roku słabiej, więc lepiej nie oczekiwać przełomów. Zakochania okażą się iluzją, a gorące uczucia nie będą przez Ryby odwzajemniane. 

Baran (21 marzec - 20 kwietnia)

Przeznaczeniem Barana jest nieustanny rozwój, pościg za sukcesem i podbój świata. 2020 rok będzie dla Barana walką o uwagę. Przez wpływ Księżyca osoby spod znaku Barana, dotychczas działające szybko i rozważnie, będą podejmowały pochopne decyzje. Barany czeka wiele rozczarowań, szczególnie jeśli chodzi o osoby, które ceniły. Muszą również uważać na wszelkie konflikty, zwłaszcza z bliskimi. W grudniu ubiegłego roku do znaku Koziorożca wszedł Jowisz, a to nie wróży niczego dobrego. Koziorożce nie są przychylne dla Baranów, gaszą ich ogień i zapał do działania. Dodatkowo w połowie roku do ich znaku wejdzie Mars, słynący z furii, a to dla Barana oznacza wzrost agresji i złe decyzje, również te finansowe. Osoby spod znaku Barana muszą uważać latem na kredyty! Trudno będzie je spłacić! Barany nie muszą się jednak obawiać o swoje zdrowie. 2020 rok będzie dla nich szczególnie korzystny pod kątem kondycji fizycznej. 

Byk (21 kwietnia - 22 maja)

Byk wreszcie będzie się cieszył spokojem i dobrobytem. A to wszystko dzięki sekstylowi Księżyca do ich patronki Wenus. Również pomoże Jowisz w przyjaznym dla Byka Koziorożcu i Uran wzmacniający popularność i zapewniający korzystne zmiany. W tym roku Byki nie będą wreszcie narzekać na sferę zawodową i finanse, bowiem decyzje, które podejmą okażą się dla nich w przyszłości opłacalne. W czerwcu przyjdzie zasłużony odpoczynek, który Bykom się po prostu należy. Nagrody pojawią się w ostatnim kwartale 2020 roku. Te z kolei wywołają zazdrość i zawiść znajomych. Ale Byki są do tego przyzwyczajone. Kiedy chce się mieć wszystko, trzeba liczyć się z ofiarami. 

Bliźnięta (23 maj - 21 czerwiec)

W tym roku Bliźnięta mogą odetchnąć pełną piersią. Księżyc im sprzyja, tak jak Saturn, który działa w znaku Koziorożca. Pomocny będzie też Uran sprzyjający Bliźniętom. Wspólnie planety zapewnią Bliźniętom owocny rok, jednak na próżno oczekiwać przełomów. Neptun natomiast oddzielać będzie ambitne Bliźnięta od rozwoju kariery i poszerzenia majątku, kusić też będzie nałogami, których osoby spod tego znaku muszą się szczególnie wystrzegać. Wiosną w życiu Bliźniąt pojawią się nowe wyzwania, na nowo poukładać trzeba będzie życie zawodowe, osobiste oraz zadbać o zdrowie. Gwiazdy mówią jednak, że w tym roku osoby spod znaku Bliźniąt muszą zadbać najbardziej o siebie samych! 

Rak (23 czerwiec - 22 lipca)

Raki ujawnią w 2020 roku swoje talenty, umiejętności, a także kompetencje do całkiem nowych rzeczy. Osoby spod tego znaku to wspaniali artyści i wizjonerzy, którzy potrafią sobie poradzić w każdych warunkach. Muszą jednak uważać na przebiegłego Saturna w znaku Koziorożca, który przyniesie Rakom trudne i czasem niewykonalne zadania. Ale pomoże im wrodzona intuicja, który poprowadzi je przez wszelkie przeszkody. Największy potencjał w znaku Raka ma w 2020 roku sfera miłości - osoby spod tego znaku będą się zakochiwać i tworzyć udane romanse, a nawet związki. Stan zakochania sprzyja jednak rozrzutności, a to dla Raków nie jest aktualnie wskazane. Wszelkie ryzyko, w szczególności w sferze finansów, okaże się dla Raków gwoździem do trumny. 

Lew (23 lipiec - 23 sierpień)

Ten rok należy do związku Księżyca ze Słońcem. Skorzystają na nim przede wszystkim Lwy. Zapewni im to rozwoj intelektualny, poczucie harmonii ze światem, nowe fascynujące znajomości i lepsze perspektywy na przyszłość. Przeszkodą będzie jednak Saturn w nieprzyjaznym Lwom Koziorożcu, który postara się skomplikować drogę do pełni szczęścia. Warto więc zatroszczyć się o finanse i nie spóźniać się z płatnościami. Pluton w znaku Lwa wyciągnie na światło dzienne wszystkie niedomknięte kwestie, a Lwy będą musiały się z nimi zmierzyć twarzą w twarz. Dzięki pomocy Marsa, Lwy od połowy roku mają przed sobą świetlaną przyszłość i jeszcze lepsze widoki na kolejne lata. Muszą jednak zagryźć zęby i na nowo przewartościować swoje życie. 

Panna (24 sierpień – 22 wrzesień)

Panna w 2020 roku będzie miała wsparcie całej armii planet. Będzie jej sprzyjać też Księżyc, który zadba o dobrą kondycję finansową i towarzyskie nastroje. Ale mocne i charakterne Panny w tym roku przejdą niemałą przemianę. Wzmocni się ich intuicja, współczucie dla innych i odpowiedzialność. Staną się wyrozumiałe i pełne ciepła. Wzmocnią się ich więzi z rodziną, a w połowie roku zrozumieją, że chcą założyć własną. Wolne Panny będą poszukiwać swoich drugich połówek, a zajęte będą pielęgnować trwałe związki. W życiu Panien praca nie będzie problemem, od zawsze przychodziła im prosto, a 2020 rok nie będzie w tej sferze inny. 

Waga (23 wrzesień – 23 październik)

Nie ma spokojniejszego i bardziej harmonijnego znaku jak Waga. Osoby spod tego znaku cenią sobie spokój i zgodę, nie znoszą konfliktów i agresji. Dlatego i 2020 rok nie będzie dla osób spod znaku Wag przełomowy. Księżyc jest przyjazny wobec ich patronki Wenus. Wagi zyskają też opiekę Jowisza, który jednak za swoje wsparcie oczekiwać będzie wzmożonej pracy. Finanse to zawsze pięta achillesowa Wag, i w tym roku będą musiały uważnie podchodzić do finansów. Najlepiej liczyć każdy grosz i oszczędzać na "czarną godzinę". Pluton w kwadraturze będzie wymagał od osób spod znaku Wag, by te zamknęły stary rozdział nim otworzą nowy. Z tym Wagi mają szczególny problem. 

Skorpion (23 październik – 22 listopad)

Skorpion to trudny znak, a horoskop na 2020 rok nie pozostawia złudzeń, że dobra passa dla Skoprionów wcale nie nadejdzie tak szybko. W tym roku u przedstawicieli znaku Skorpiona obserwować będziemy zmienne nastroje, nerwowość, spadki energii, a nawet depresję. Skorpiony są poddatne na negatywne działanie Księżyca, więc innym ludziom ciężko będzie je zrozumieć, co więcej Skorpiony będą miały problem ze zrozumieniem samych siebie. Skorpionom jest jednak przychylny Jowisz, który będzie im sprzyjał, a Mars zapewni udane przedsięwzięcia. Skorpiony jak zawsze cieszyć się będą sukcesami, ale radą dla nich na ten rok jest spowolnienie. Czas, by nauczyć się czerpać z sukcesów przyjemność, a nie rozpoczynać ciągle nowe projekty. 

Strzelec (23 listopad – 21 grudzień)

Patron Strzelców, Jowisz opuścił ich znak pod koniec 2019 roku. Teraz działa w nieprzyjaznym Strzelcom Koziorożcu. Cały rok będzie je motywował do ciężkiej, ale systematycznej pracy, która z czasem przyniesie efekty. Dzięki działaniu Jowisza i Księżyca Strzelce, które są z reguły lekkoduchami staną się bardziej odpowiedzialne i ostrożne. Dla Strzelców będzie to jak katharsis. Dzięki ograniczeniom będą się rozwijajać, nabierać doświadczenia i, gdy pokonają trudności, cieszyć się zwycięstwem. Strzelce powinny też pamiętać, że potrzebują zabawy jak ryby tlenu. Życie to nie tylko praca, a relacje towarzyskie są dla osób spod tego znaku ważniejsze niż cokolwiek innego. 

Czytaj dalej
Polecamy