KULTURA

OFF Festival Katowice 2020: Iggy Pop otwiera line-up!

19.11.2019Kasia Mizera

OFF Festival Katowice 2020: Iggy Pop otwiera line-up!
Fot. materiały prasowe

Na oficjalne otwarcie festiwalowego letniego karnawału trzeba jeszcze długo zaczekać, ale już teraz wiadomo, że cierpliwość się opłaci! OFF Festival Katowice właśnie zdradził pierwsze wieści w sprawie line-up'u na 2020 rok. I to zatrzęsło internetem, bowiem do Polski przyjedzie legenda muzyki, ojciec punk rocka, sceniczne zwierze i rockowa dusza przez duże "R".  Lider The Stooges Iggy Pop wystąpi 8 sierpnia, na scenie Perlage! 
To nie pierwsza wizyta artysty, który wystąpił w Katowicach podczas OFF Fesivalu ze swoim zespołem 7 lat temu. Teraz przyjedzie zaprezentować materiał z ostatniej solowej płyty "Free".

"To płyta, na której inni artyści mówią w moim imieniu, ale ja użyczam swojego głosu. Pod koniec tras promujących Post Pop Depression doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się problemu chronicznej niepewności, który od dawna torpedował moje życie oraz karierę. Czułem się również wyzuty z energii. Miałem moment, w którym pragnąłem po prostu włożyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. Wiem, że to tylko iluzja, a wolność to jedynie poczucie; jednak całe swoje życie spędziłem w przekonaniu, że to uczucie jest wszystkim, do czego warto dążyć – niekoniecznie szczęście czy miłość, ale właśnie wolność. Dlatego album Free po prostu mi się przydarzył, a ja na to pozwoliłem" - to o nowym albumie powiedział Iggy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

If you still haven’t seen the whole thing go to @bbc6music #youtube chanel and check out the epic Maida Vale session! Great band, guest, crowd - fun all around. @leronthomas79 @lipstate @faithvern @wearepins @captaincavern75 @gregf71 @carolineintl @lomavistarecordings @maryannehobbs <3 for hosting!

Post udostępniony przez Iggy Pop Official (@iggypopofficial)

Iggy Pop ikoną mody?

Iggy Pop to ikona nie tylko muzyki, ale i tych ciemniejszych zaułków sławy. Liczne ekscesy, huczne niekończące się bynajmniej nad ranem imprezy i masa viralowych nagrań dokumentujących Iggy'ego w różnych stanach świadomości zbudowały jego wizerunek, delikatnie mówiąc, człowieka cieszącego się życiem. Tę historię w nowej kampanii Gucci wykorzystał dyrektor kreatywny, Alessandro Michele i w swoim charakterystycznym stylu przedstawił legendę teraz światu mody. Te zdjęcia z Popem w roli głównej są warte grzechu... choć Iggy chciwie nie pozostawił już ich chyba wiele do wykorzystania. Nie możemy się doczekać tego muzycznego szarlatana w Katowicach - pod sceną rozgrzewać się będzie na pewno piekielny ogień.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Iggy. ⁣ ⁣@gucci @alessandro_michele, #ComeAsYouAre_RSVP for #GucciCruise20 collection. #harmonykorine #iggypop

Post udostępniony przez Iggy Pop Official (@iggypopofficial)

 Zobaczcie Iggy'ego Popa w nowej kampanii Gucci Cruise 2020:

Czytaj dalej
Polecamy