KULTURA

"Zabawa w chowanego": nowy film braci Sekielskich obejrzało już 4 miliony osób

18.05.2020Fashion Post

Fot. Maksymilian Rigamonti / Forum

"Zabawa w chowanego" to kontynuacja głośnego "Tylko nie mów nikomu" z zeszłego roku. Bracia Sekielscy ponownie rozkładają na części pierwsze problem pedofilii w kościele katolickim. "Zabawa w chowanego" jest również rozliczeniem tego, co stało się po premierze pierwszej części. Widzowie mają szansę przyjrzeć się działaniom prokuratury czy reakcje KLER-u. Po dwóch dniach od premiery, film, udostępniony za darmo na platformie YouTube, zanotował już 4,2 miliony wyświetleń. 

"Tylko nie mówi nikomu" to produkcja dokumentalna autorstwa Tomasza Sekielskiego, polskiego dziennikarza radiowego i telewizyjnego. Film, utrzymywany wcześniej w tajemnicy, od razu wywołał burzę na polskiej arenie społeczno-politycznej, głównie ze względu na zdemaskowanie problemu pedofolii w kościele katolickim oraz brak reakcji rządu czy wysoko postawionych duchownych. Na widzach największe wrażenie zrobiły zwierzenia ofiar pedofilii oraz bezkarność ich oprawców. Dziś, film zaprezentowany za darmo w zeszłym roku, na platformie YouTube, może cieszyć się wynikiem 23 milionów odsłon. 

"Zabawa w chowanego" pojawiła się na kanale Braci Sekielskich na YouTube 16 maja br. Film, ponownie jak pierwsza część, został sfinansowany z ogólnodostępnej zbiórki. Na część trzecią, i jednocześnie, ostatnią zebrano już 1,8 milionów złotych.

"Zabawa w chowanego" podobnie jak "Tylko nie mów nikomu" poświęcony jest problemowi pedofilii w polskim kościele. Podczas seansu mamy możliwość poznania ofiar księży-pedofilów, ich zwierzeń związanych z bolesnymi wspomnieniami, a także możemy zobaczyć konfrontację poszkodowanych z ich oprawcami. 

Trzecia, nadchodząca część, ma obnażyć problem pedofilii na arenie międzynarodowej. Niewykluczone, że Bracia Sekielscy przyjrzą się duchownym w Watykanie czy w Rzymie. 

Film możecie zobaczyć za darmo poniżej: 

Czytaj dalej